РУС    УКР    ENG


Покрівельна компанія РУФ-АРТ
Одеса Київ
(048) 783-34-71 (044) 539-49-49
(099) 441-85-04 (099) 350-67-02
(067) 654-23-34 (098) 106-18-07
(093) 103-25-50 (063) 142-15-54
odessa@roof-art.com.ua info@roof-art.com.ua
Головна Матеріали Послуги Галерея Корисне Контакти

Бітумна черепиця

Якщо ви бажаєте, щоб дах Вашого будинку виглядав гарно та респектабельно, відповідав всім вимогам енергоефективності, і при цьому мав невисоку ціну, то бітумна черепиця – саме той матеріал, що здатен вирішити вищезазначені завдання найкращим чином. Велика кількість виробників, величезний асортимент форм і кольорів у кожного з них, а також доступна ціна бітумної черепиці спрощують вибір цього покрівельного матеріалу. Серед багатьох варіантів ми відібрали найкращі пропозиції від провідних світових брендів:

Бітумна черепиця RoofShield Бітумна черепиця Kerabit Бітумна черепиця TEGOLA
Бітумна черепиця GAF Бітумна черепиця KATEPAL Бітумна черепиця Owens Corning

На відміну від металічних видів покрівлі, бітумна черепиця в її сучасному виконанні з'явилась в Україні нещодавно, хоча у США вже півстоліття є добре відомою під назвою шингл. У 1893 році з'явились перші прототипи-зразки м’якої черепиці – покрівельні матеріали у вигляді змотаного в рулон картону, просоченого бітумом. Трохи пізніше матеріал з лицьового боку почали покривати кам'яною крихтою і нарізати на окремі фрагменти. Цей уривок часу слід вважати початком доби гнучкої бітумної черепиці.

Розвиток будівельної галузі у США в цілому, не залишив осторонь і бітумну черепицю. Прихильність населення до традиційних покрівельних матеріалів і небажання експериментувати спочатку були перешкодою на шляху нового матеріалу. Але згодом виявилось, що треба було вирішити кілька нескладних завдань, щоб досягти необхідної конкурентоспроможності. По-перше, треба було підвищити естетичну складову, бо спочатку бітумна черепиця була лише двох кольорів – сірого і червоного (натуральних кольорів каміння). По-друге, треба було знизити ринкову вартість покрівельного матеріалу, адже через подорожчання бавовни вартість бітумної черепиці була зависокою і не могла конкурувати з іншими менш дорогими представниками. Зазначені завдання вдалося досить швидко вирішити за рахунок впровадження у виробництво нових технологій, заміни сировинної бази та оптимізації виробництва.

Сьогодні бітумна черепиця охоплює «левову частку» світового ринку матеріалів для покрівлі. Часто використовують такі назви як м'яка черепиця, гнучка черепиця, бітумна покрівельна плитка, але всі вони позначають невеликі пласкі листи з фігурними вирізами у формі шестигранника, прямокутника, трикутника, овалу по краю. Також досить затребуваною є багатошарова (інакше – ламінована) бітумна черепиця та її ексклюзивні дизайнерські варіанти. Галузь використання матеріалу може поширюватись на скатні покрівлі будівель будь-якого призначення: приватні котеджі, громадські будівлі, офісні центри, промислові виробництва і т.д. Завдяки відмінній гнучкості, м'яка черепиця значно полегшує покрівельні роботи. Внаслідок цього різні шпильові, еркерні, вальмові, аркові елементи покрівлі можна виконати з мінімальною кількістю відходів, а значить і з меншими фінансовими витратами.

Структура бітумної черепиці

Бітумна черепиця – це м'який покрівельний матеріал, який складається з кількох шарів. Багатошаровість виробу багато в чому визначає її експлуатаційні характеристики, впливає на міцність покрівлі. Будову цьтого матеріалу можна умовно розділити на такі складові: основа, бітум, засипка. Ціна бітумної черепиці залежить від сировини та технології виробництва складових, тому, обираючи дешевший варіант, треба розібратися, що саме дозволило знизити вартість продукту і чи вплинуло це на якість.

Bitumen ShinglesЯк вже зазнчалось, що спочатку в якості основи для виготовлення бітумної черепиці використовували картон, який згодом замінили на органічну бавовняну тканину. Одночасно з цим проводився експеримент щодо використання повстині, яка в цілому зарекомендувала себе непогано, але все ж таки поступалася якостями склополотну. До переваг склотканини належать вогнетривкість, високий опір розтягуванню, міцність на розрив/злам, несхильність до біологічного гниття. Склополотно служить для гнучкої черепиці армуючою основою, яка просочується спеціальною сумішшю безпосередньо з бітуму та стабілізаторів.

Гідроізоляційний захист забезпечує багатокомпонентний компаунд на основі бітуму. Технологічний процес виготовлення такого складу розділено на кілька етапів. Спочатку, у процесі термокрекінгу з першосортної нафти добувають смоляну масу. Враховуючи те, що отриманий бітум має низькі технічні характеристики, необхідно провести додаткові заходи для його стабілізації. Щоб довести матеріал до необхідного стану, виробники бітумної черепиці практикують два методи: полімерної модифікації або окислення.

Окислення суміші відбувається на спеціальному устаткуванні в термобаричних умовах. Сутність методу полягає у примусовій обробці бітуму киснем. У результаті реакції горіння, у головній складовій черепиці – бітумі, знищуються чужорідні домішки, що надає майбутньому покрівельному матеріалу необхідну стабільність. Тобто відбувається примусове передчасне старіння бітуму, штучно уповільнюється протікання деяких хімічних процесів і реакцій гнучкої черепиці під час взаємодії із зовнішнім середовищем (атмосферним киснем) не передбачається. Процес окислення бітуму – трудомістка та дорога технологія, яка впливає на ціну бітумної черепиці, однак термін служби окисленого матеріалу повністю виправдовує внески.

Інший спосіб стабілізації бітуму полягає у додаванні полімерних модифікаторів, які знищують домішки, посідаючи їх місце. Розповсюдженими модифікаторами є атактичний поліпропілен (АПП) і стірол-бутадієн-стірол (СБС). СБС-модифікована бітумна черепиця має підвищену механічну міцність, виняткову еластичність при сильних вигинах, навіть в умовах низьких температур.

Зовнішня поверхня м’якої черепиці вкривається кам'яною присипкою або фольгою. Їх головне призначення – декоративна естетична функція, а також захист гідроізоляційного шару від прямого впливу ультрафіолету, який може призвести до розтріскування незахищеного бітумного компаунду. Якість складових зовнішнього шару (наприклад, здатність до утримання базальтового грануляту на поверхні) безпосередньо свідчить про якість бітумної черепиці.

stones on shinglesДешева гнучка черепиця, зазвичай посипана фарбованим подрібненим бетоном. Звісно це значно здешевлює вартість м'якої черепиці, однак така посипка, ввібравши вологу, гірше тримається на гонті через збільшення своєї ваги. Якщо ж купити бітумну черепицю високої якості, можна бути впевненим, що її покрито натуральним базальтом або сланцем. Варто також підкреслити універсальність СБС-модифікатору, який підсилює в'яжучі властивості бітуму і допомагає крихті довше триматися на поверхні гонту. Щоб створити додаткову перешкоду до висипання кам'яної крихти, виробники якісної бітумної черепиці наносять зовнішній фінальний шар із полімерного лаку, зв'язуючи «камінь» докупи.

Кольорова гамма бітумної черепиці визначається кольором засипки і формується природнім видом натурального каменю. Однак сучасні запити замовників часто вимагають нестандартних кольорових рішень, внаслідок чого виробники фарбують кам'яну крихту. Стійкість гнучкої черепиці до вигорання на сонці залежить від складу гранул. Наприклад, природні кольори каміння стійкі до впливу сонячного проміння і не піддаються знебарвленню, а стійкість кольору фарбованої засипки залежить від якості фарбування. Фарбування грануляту у якісній бітумній черепиці відбувається шляхом керамічного випалення, що гарантує тривалу стійкість кольору. Під час виробництва дешевих зразків бітумної черепиці не використовують дорогі технології, оскільки вони підвищують її вартість, а цей факт заважатиме здобути бюджетну частину ринку.

Враховуючи кам'яну природу зовнішнього шару, бітумна черепиця з часом може стати сприятливим середовищем для появи моху або грибкової рослинності. Більшість виробників черепиці елітної категорії запобігають цьому, просочуючи поверхню хімічними антигрибковими речовинами або використовуючи спеціальні технології. Одним із найкращих засобів від моху, лишайника і грибка є мідь. Цікавий метод використовує виробник бітумної черепиці Owens Corning – мінеральну крихту обробляють мідним розчином, після чого її випалюють та фарбують. Монтаж гнучкої черепиці, яку не обробили протигрибковими засобами, має здійснюватись зі встановленням мідних пластин у передконьковій частині покрівлі із розрахунку на те, що обробку даху мідними частками здійснить дощова вода.

Система покрівлі з гнучкої черепиці

Укладання бітумної черепиці здійснюється на підготовлену суцільну основу, найбільш вдалим матеріалом для цього є плити OSB, водостійка фанера або шпунтована дошка. При використанні фанери обрешетування має набиватись щільнішим кроком, оскільки показники жорсткості фанери досить слабкі. Треба застосовувати суху та калібровану дошку, чітких геометричних розмірів. Порядок монтажу бітумної черепиці, в цілому, такий самий за винятком можливих уподобань або рекомендацій певного виробника, викладених у відповідних інструкціях.

Roofing Shingles

Система покрівлі з бітумної черепиці передбачає використання підкладкового килима, стартової (карнизної) і конькової черепиці, єндовного килима, вентиляційних коньків або аераторів. Бітумна черепиця є паронепроникним покрівельним матеріалом, внаслідок чого на нижній поверхні м'якої покрівлі конденсується волога. Крім того, через невеликі за розмірами бітумні листи, створюється можливість потрапляння під покриття талої води, внаслідок капілярних явищ. Тому, щоб ізолювати дерев'яну основу від надлишкової вологи необхідно застосовувати підкладковий килим. Підкладка не тільки захищає дерево, але й виконує функцію додаткового гідроізоляційного шару, що є особливо важливим для дахів з малим нахилом. Існують інструкції, що допускають монтаж гнучкої черепиці без підкладки, але з практичного боку такі експерименти можуть призвести до небажаних наслідків.

Процес монтажу бітумної черепиці в цілому доволі простий і може здійснюватись будь-якою людиною, яка вміє тримати інструменти і вивчила інструкцію, але сама робота з м'якою черепицею є трудомісткою. Бітумну черепицю укладають шарами з дотриманням горизонтальної орієнтації гонтів, при цьому кожен наступний ряд починається з вкороченого гонту. Шви бітумної черепиці, які стикаються, вдається перекрити завдяки такому способу монтажу, до того ж вертикальний перехрест дає змогу приховати цвяхи. Під впливом сонячного проміння, за рахунок великої ваги гнучка черепиця склеюється у суцільний бітумний килим, який і виконує функцію гідроізоляції покрівлі.

Бітумна черепиця: ціна – якість

У Києві наявний величезний асортимент бітумної черепиці, що відрізняється як ціною, так і якістю. Ці два показники напряму залежать один від одного, але, як правило, формуючи ціну бітумної черепиці враховують і інші фактори. Наприклад, на вартість гнучкої черепиці з Америки впливають витрати на логістику, в той час коли матеріали європейського виробництва мають в цьому відношенні перевагу, а про вітчизняні навіть не йде мова. З іншого боку, основною сировиною для виробництва м’якої черепиці є нафта, а в цій ситуації у гіршому становищі знаходяться європейські виробники, оскільки закупають нафтопродукти за більш високими цінами, у порівнянні зі США чи Росією, які мають свою нафту. Крім цього, гнучка черепиця, ціна якої визначається ще й ринковими потребами, є найбільш затребуваною на американському континенті, в той час коли Старий Світ віддає перевагу традиційним матеріалам, таким чином тримає м'яку черепицю у стані постійної конкуренції.

Бітумна черепиця в м. Київ представлена вітчизняними і закордонними зразками продукції. Основними гравцями покрівельного ринку є KATEPAL (Фінляндія), Kerabit (Фінляндія), IKO (Канада-Бельгія), Owens Corning (США), GAF (США), Shinglas (Росія), RoofShield (Росія), ICOPAL (Польща), TEGOLA (Італія) та ін. Ціна на гнучку черепицю коливається від рівня дешевих вітчизняних пропозицій до дуже дорогих дизайнерських моделей. При цьому можна відстежити певну закономірність вартості пропорційно до ваги бітумної черепиці і віддаленості від нашого географічного розташування, що пояснюється транспортними витратами. Зрозуміло, що підвищений інтерес споживачів викликає м’яка черепиця, вартість якої знаходиться в одному діапазоні з ціною металочерепиці. Це не дивно, бо не кожен може дозволити собі купити бітумну черепицю зі США. Тому замовник має усвідомлювати, що саме він купує, оскільки справжню дорожнечу слід визначати за формулою співвідношення гнучка черепиця – ціна – термін служби.

До елітних покрівельних матеріалів належить продукція американських брендів Owens Corning та GAF - м'яка черепиця, ціна якої повністю виправдана надійними експлуатаційними властивостями і підвищеною довговічністю, а вишуканість та непідробна краса примушує багатьох не звертати увагу на високу ціну бітумної черепиці зі США. Більш доступними матеріалами для покрівлі є фінські представники – KATEPAL і Kerabit, якість яких підтверджується найбільшим фактичним терміном використання в Україні. Серед бюджетних варіантів попит споживачів завоювала продукція торгівельної марки RoofShield – бітумна черепиця, відгуки про яку є набагато кращими ніж про інші російські аналоги.

Переваги м'якої черепиці

  • відмінна звукоізоляція;
  • мінімальна відходність;
  • високий рівень снігозатримування;
  • низька теплопровідність;
  • вітростійкість;
  • зручність складування і транспортування.

У сучасній архітектурі бітумна гнучка черепиця посідає одну з ключових позицій у галузі покрівлі і найближчим часом не збирається поступатися своїм місцем. Прихильність з боку споживачів робить ці покрівельні матеріали популярними, створюючи ажіотаж серед виробників. Завдяки цьому вибір бітумної черепиці величезний, він здатен задовольнити будь-який смак і запит.

У покрівельній компанії «РУФ-АРТ» Ви можете купити бітумну черепицю відповідно до ваших уподобань та фінансових можливостей, а наші співробітники нададуть всю необхідну допомогу. Бітумна черепиця – це дійсно безпомилковий вибір, який надасть Вашому будинку ексклюзивного стилю і забезпечить надійний захист в екстремальних умовах.


читайте по-русски: Битумная черепица