РУС    УКР    ENG


Покрівельна компанія РУФ-АРТ
Одеса Київ
(048) 783-34-71 (044) 539-49-49
(099) 441-85-04 (099) 350-67-02
(067) 654-23-34 (098) 106-18-07
(093) 103-25-50 (063) 142-15-54
odessa@roof-art.com.ua info@roof-art.com.ua
Головна Матеріали Послуги Галерея Корисне Контакти

Стандарти кольорів металочерепиці

Унікальним критерієм під час вибору покрівельного матеріалу для майбутньої будівлі є колір. Оскільки цей параметр заснований на суто індивідуальному смаку споживачів, він часто має визначальну роль при виборі покрівлі і є предметом дискусій між покупцями-родичами. Більш того, існує думка, що колірний відтінок впливає і на довговічність покриття, бо темні тони мають властивість поглинати промені ультрафіолету. Внаслідок цього, темні покрівельні матеріали більш схильні до вигорання, що у випадках із використанням низькоякісної продукції загрожує нерівномірною зміною кольору або, взагалі, знебарвленням. Але мова зовсім не про це.

колір металочерепиці Обираючи металічну покрівлю, домовласник зіштовхується з дуже широким асортиментом можливих відтінків для, здавалося б, звичайних кольорів. Наприклад, на запит стосовно коричневої металочерепиці, співробітники торгівельних організацій часто ставлять зворотні питання: «Вам потрібна металочерепиця RR32, RAL8017 або 8019?» Вся справа в тому, що перераховані символи позначають різні тони коричневого кольору, а тому дещо відрізняються один від одного. Щоб якось впорядкувати величезну кількість можливих кольорових рішень і не допустити плутанини, були розроблені спеціальні колірні карти (схеми), в яких кожному відтінку привласнена літерна і/або цифрова номенклатура. Зведеними таблицями кольорів, складеними таким чином, озброїлись не лише виробники сталі, але і багато представників інших галузей.

Величезна кількість фарб може трохи спантеличити людину, яка хоче купити металочерепицю, але в той самий час цей покупець зовсім не обмежений у підборі матеріалу необхідного відтінку, оскільки кількість кольорів в окремих картах рахується десятками, а іноді і сотнями. Сьогодні існує багато різних колірних схем, більшість з яких використовуються за регіональною ознакою, але географія використання окремих колірних карт може значно збільшитися пропорційно розширенню ринку збуту продукції. Наприклад, в Україні користуються величезною популярністю металочерепиця, профнастил і металічні водозливи з європейської сталі, тому найбільш поширеними колірними картами у нас є RaColor і RAL.

Орієнтуючись на європейського покупця, азіатські виробники також взяли схеми RaColor і RAL за основу, а гігант європейської металургії, шведський концерн SSAB, хоча і має власну колірну карту під назвою Prelaq, однак вимушений рахуватися з особливостями регіональних ринків. Так, в Фінляндію сталевий прокат із полімерним покриттям поставляється з номенклатурою RRxx, тобто згідно карті RaColor, а до країн Центральної та Східної Європи – за стандартами RAL. Сукупність перерахованих фактів свідчить про визнання схем RaColor і RAL в якості міжнародних колірних стандартів, принаймні, для окремого напряму металургійної промисловості.

Колірна карта RAL

Колірна карта RAL була розроблена на замовлення виробників лакофарбової продукції близько століття тому. Розробник стандарту – Державний комітет за умовами поставок. Від абревіатури назви німецькою мовою (Reichsausschub für Lieferbedingungen und Gütesicherung) саме і походить назва схеми. Сучасна карта RAL розділяє колірний простір на діапазони кольорів, які постійно доповнюються залежно від запитів споживачів. Сфера використання цього стандарту поширюється на багато галузей промисловості і містить більше тисячі різних кольорів і їх відтінків, розподілених за колірними колекціями.

Колірна гама металочерепиці визначається згідно кольоровій колекції RAL Classik, яка складається з 213 кольорів із привласненим номером із чотирьох цифр. Всі кольори розбито на тональні групи: 1ххх – жовті (30 штук), 2ххх – помаранчеві (13 штук), 3ххх – червоні (25 штук), 4ххх – фіолетові (12 штук), 5ххх – сині (25 штук), 6ххх - зелені (36 штук), 7ххх – сірі (48 штук), 8ххх – коричневі (20 штук), 9ххх - світлі і темні (14 штук). Кольори, в яких доступна металочерепиця в Києві вказані нижче:

кольори металочерепиці RAL

Колірна карта RaColor

На зорі своєї діяльності фінська корпорація Раутаруукі (Rautaruuki Oy), щоб якось впорядкувати кольори продукції, яка виробляється, стала привласнювати номери, які складалися з двох букв RR ( RautaRuukki) і двох цифр, які потім стали основою колірної схеми RaColor. У Фінляндії RaColor зараз вважається основною картою, яку використовують виробники металочерепиці. Незважаючи на існування міжнародної системи визначення кольору NCS, запропонованої Скандинавським інститутом кольору в Стокгольмі, стандарт RaColor широко використовується не лише в Скандинавії, але і в багатьох європейських країнах.

кольори металочерепиці RaColor

Чим є важливий стандарт кольору? Власне, купуючи металочерепицю, не варто приділяти особливу увагу тому, за якою колірною картою працює виробник, можна сміливо купити те, що подобається. Однак, важливо розуміти, наскільки виробник дотримується встановлених норм, привласнюючи той чи інший колірний номер своєму продукту. Питання є особливо актуальним у випадку поступової забудови, бо, якщо від початку металочерепиця має відхилення від прийнятого стандарту, в подальшому підібрати колір буде дуже складно.


читайте по-русски: Цветовые карты металлочерепицы

Більше цікавої інформації у статтях: