РУС    УКР    ENG


Покрівельна компанія РУФ-АРТ
Одеса Київ
(048) 783-34-71 (044) 539-49-49
(099) 441-85-04 (099) 350-67-02
(067) 654-23-34 (098) 106-18-07
(093) 103-25-50 (063) 142-15-54
odessa@roof-art.com.ua info@roof-art.com.ua
Головна Матеріали Послуги Галерея Корисне Контакти

Композитна черепиця

Питання зручності та надійності житла завжди не давало спокою людині. Саме тому, сьогодні ми живемо у комфортабельних будівлях, а не в первинних печерах. Але і зараз будівельна галузь не стоїть на місці, а технологічний і науковий прогрес постійно видає нові і нові розробки. Осторонь інновацій не залишилися і покрівельні матеріали, адже на розсуд споживача була представлена ефектна новинка – композитна черепиця.

Інтерес до нового типу покрівлі з'явився майже з перших днів – композитний матеріал привернув увагу широкого кола зацікавлених осіб, серед яких були торгівельні компанії, виробники, виконроби, будівельники і майбутні домовласники. Наміром кожного було досконало вивчити продукт, при цьому мета у всіх була різна: одні оцінювали конкурентів, інші розглядали можливі бізнес-напрямки, треті приміряли «новий капелюх» для свого будинку, а четверті намагались скоріше оволодіти навичками монтажу і вигідно виглядати на тлі менш моторних колег.

Вперше поява металевих листів з кам’яною посипкою зафіксована в середині XX століття у Новій Зеландії, звідки і відбулось поширення практично по всьому світу. Перші відгуки були неоднозначні – і схвальні, і негативні, і нейтральні, але через кілька років якість і надійність були гідно оцінені. Сьогодні ж про те, що композитна черепиця є поганим матеріалом, кажуть лише конкуренти, заздрісники або їх родичі. З моменту першої появи вже пройшло достатньо часу, щоб упевнитися в надійності і довговічності цього покрівельного матеріалу, виявити основні переваги і недоліки.

За півстоліття використання у різних кутках планети композитна покрівля витримала серйозні випробування різних кліматичних умов і температури, чим завоювала любов теперішніх і інтерес майбутніх споживачів. Асортимент композитної черепиці включає багато профільних форм і колірних відтінків, які несуть індивідуальну чарівність, красу і унікальність. Залежно від традиційних і національних особливостей архітектури на різних континентах, вона також має вигляд дерев'яної дранки, тріски, сланцю або керамічної черепиці.

Поєднання металу, полімерів і каменю подарувало людству властивості багатьох покрівельних матеріалів: міцність і легкість металочерепиці, звукоізоляцію м'якої черепиці, надійність і шик природної черепиці. Тому композитна черепиця, ціна якої відносить її до числа елітних дахових покриттів, поступово відбирає якусь частку ринку у кожного покрівельного матеріалу і стає щороку популярнішою. Сьогодні – це вже окремий напрямок новітньої покрівлі зі своїм інтенсивним курсом розвитку.

Що ж таке композитна черепиця?

Композитна черепиця складається з кількох функціональних шарів, нанесених на основу з надміцної сталі. До стального прокату висуваються підвищені вимоги, адже для того, щоб лист продукції на покрівлі витримував снігове навантаження, чинив опір вітру, сталь повинна мати достатні показники жорсткості, пружності і міцності. А щоб здобути необхідну рельєфну форму для майбутньої черепиці сировина має легко піддаватися деформації.

Наступним шаром є покриття з алюцинкового сплаву, призначене для підвищення корозійної стійкості сталі і укріплення сталевої основи. Важливу роль у цьому покритті відіграє цинк – його здатність обволікати відкриті ділянки на сталі в місцях свердління отворів, подряпин тощо, забезпечує надійний захист і довговічність покрівельного матеріалу.

На сталь з алюцинковим покриттям ще наносяться кілька полімерних шарів, які окрім захисних функцій, відіграють ще роль зв'язних компонентів. Першим з них є акриловий праймер, який потрібен для підвищення адгезійних властивостей між шаром алюмінію і ґрунтовкою. Шар ґрунту з акрилової маси, в основному, призначений для утримування кам'яної базальтової крихти на поверхні, однак смоляниста основа також захищає матеріал від руйнівного впливу води та ультрафіолету. Акриловий ґрунт існує в кількох колірних рішеннях і підбирається залежно від того, якого кольору буде загальне покриття.

Своїм зовнішнім виглядом композитна черепиця зобов'язана шару забарвлених кам'яних гранул. Крихта на основі базальту відрізняється природними кольорами натурального каменю, що унеможливлює вигоряння та знебарвлення під впливом сонця. Кам’яна крихта також перешкоджає прямому потраплянню сонячного проміння на шар акрилового лаку і одночасно є гарним шумоізолятором, внаслідок чого покрівля не «бубонить» під час дощу, як у випадку з металочерепицею. Щоправда, такий компонент дещо збільшує загальну вартість матеріалу, адже якісний гранулят коштує дорого. У цьому є певна схожість з бітумною черепицею, ціна якої через це також вища ніж у інших матеріалів.

Гранулят на поверхні листів композитної черепиці покривається акриловою глазур’ю – це фінальний шар на зовнішньому боці. З одного боку, використовувати глазур зовсім не обов'язково, бо смолянистий ґрунт досить добре утримує камінь і відштовхує воду від сталі. Але все ж таки використання глазурі додатково міцно зв'язує базальтові гранули між собою, а також забезпечує відмінну герметизацію від потрапляння води, бруду і перешкоджає появі моху або рослинності.

Виробництво і ціна композитної черепиці

Ціна композитної черепиці залежить від багатьох складових, серед яких основними слід виділити сировинну базу, яка використовується, технологію виробництва і логістику. Ціновизначаючі критерії знаходяться в прямому взаємозв'язку один з одним, тому загальна вартість композитної покрівлі формується комплексно. Процес виробництва складається з кількох окремих технологічних етапів і початкова стадія у кожного виробника різна, хоча й зводиться до одного – одержати основу для майбутнього покрівельного листа. Той, хто має в розпорядженні повний цикл виробництва, починає з алюцинкування сталевого прокату і подальшого формування, яке проводиться холодним пресуванням.

Певні виробники закуповують сталь з алюцинковим покриттям або навіть готові листи відповідної форми. В такому випадку технологічний процес спрощений за рахунок відсутності етапу формування основи. Але в будь-якому разі, формування листів має виконуватись до стадії нанесення полімерних захисних шарів – це попереджує появу мікротріщин, які можуть з'явитись внаслідок холодної деформації металу. Таким чином, під час вибору матеріалу слід звернути увагу і на спосіб виготовлення сталевої основи. До речі, параметри металу є на порядок вищими за той, що використовується у виробництві металочерепиці. Це виправдовує вартість композитної покрівлі, яка набагато вища ніж ціна металочерепиці.

Після одержання металічної основи бажаної форми, покрівельні листи обробляються полімерами на етапах праймування і ґрунтування. Потім наноситься захисно-декоративний шар із кам'яної крихти. Кам'яні гранули, які використовує той чи інший виробник, відрізняються між собою за природою, і способом обробки. Наприклад, базальт подрібнюється у спеціальних дробильних установках до необхідних фракцій і зберігає природний колір каменю, а крихта штучного походження навпаки виробляється необхідних розмірів і потребує фарбування. Звісно покрівельні матеріали виготовлені з використанням грануляту природного походження будуть служити значно довше.

Процес одержання та обробки синтетичних гранул достатньо трудомісткий та затратний. Через це ціна штучного матеріалу не на багато дешевша ніж у крихти природного походження, а термін служби менш тривалий. Якщо фарбування гранул відбувається у спеціальних пічках методом керамовипалу, кольорове покриття має високу стійкість до знебарвлення, у протилежному випадку – швидко вигоряє. Для підвищення експлуатаційних характеристик зовнішня поверхня на фінальному етапі додатково обробляється акриловою поливою, наділяючи черепицю глянсовою поверхнею.

Переваги композитної черепиці

Невелика вага
невелика маса композитної покрівлі (близько 6 кг/м2) значно полегшує покрівельні роботи і не навантажує несучі елементи будівлі, тому є прямим конкурентом металочерепиці під час реставрації старої покрівлі.
Стійкість до навантажень
сталева основа, помножена на твердість кам'яної поверхні, витримує великі навантаження, чи то тиск снігової «шапки», чи точкові удари граду.
Вітростійкість
монтаж композитної металочерепиці передбачає надійне кріплення покрівельних листів до обрешетування, а також спеціальне їх розташування на даху, тому за умови правильного встановлення не є страшним ніякий вітер.
Підвищена стійкість до корозії
сталь, яка відіграє роль «скелету», має багатошаровий захист від впливу зовнішнього середовища (від алюцинку до акрилової поливи), а це унеможливлює процеси ржавіння.
Снігозатримування
завдяки посипці поверхня стає шорсткуватою і має високу ступінь снігозатримування – лавинний спуск снігу не страшний, водозливи у безпеці.
Пожежобезпека
метал і камінь – запорука негорючості покрівельного матеріалу, а полімерні матеріали (праймер, ґрунт, полива) містять спеціальні добавки, які запобігають розповсюдженню вогню.
Шумоізоляція
кам'яне покриття ізолює сталь від зовнішнього контакту, що зводить до мінімуму звукопередачу.

Використання на покрівлях у різних кутках планети з різними кліматичними умовами показали, що для такого продукту, як композитна черепиця, ціна не є визначаючим аргументом. Сьогодні вона складає серйозну конкуренцію іншим елітним покрівельним матеріалам (керамічна черепиця, мідна покрівля, сланець, дранка і т.п.), а її вартість значно нижче і доступніше.

Більш докладно дізнатися про всю продукцію Ви можете в офісі покрівельної компанії «РУФ-АРТ». До Ваших послуг професійні уважні менеджери, нормативна та технічна інформація, наочні зразки. Для того, щоб обрати форму або колір, які сподобались, розрахувати необхідну кількість і купити композитну черепицю, прикладати зусилля більше не треба.


читайте по-русски: Композитная черепица