РУС    УКР    ENG


Покрівельна компанія РУФ-АРТ
Одеса Київ
(048) 783-34-71 (044) 539-49-49
(099) 441-85-04 (099) 350-67-02
(067) 654-23-34 (098) 106-18-07
(093) 103-25-50 (063) 142-15-54
odessa@roof-art.com.ua info@roof-art.com.ua
Головна Матеріали Послуги Галерея Корисне Контакти

Металочерепиця

Серед великої кількості матеріалів для влаштування даху, найбільшим попитом споживачів в Україні користується металочерепиця. Різновид металевої покрівлі, що з’явився одним із перших на пострадянському просторі швидко витіснив традиційний шифер з передових позицій у покрівельній галузі. Окрім більш естетичного зовнішнього вигляду до переваг покрівлі із металочерепиці належать міцність, невелика вага, довговічність, простота монтажу тощо. Але все ж головним чинником, який пояснює велику популярність матеріалу є доступна ціна металочерепиці.

металочерепиця Retro (Ретро) металочерепиця Monterrey (Монтеррей) металочерепиця Opal (Опал)
металочерепиця Ретро металочерепиця Монтеррей металочерепиця Опал

Історія металочерепиці починається приблизно півстоліття тому, коли звичайному гладкому металевому листу було надано рельєфну форму. Точне місце, де з’явилась металочерепиця зараз назвати важко. Одні джерела називають Францію, інші вказують на Англію. Так чи інакше, раціональна ідея неабияк зацікавила фінських винахідників, які запропонували перед формуванням сталевих листів додатково обробляти шаром цинку та наносити лакофарбове покриття. Пізніше саме у Фінляндії вперше з’явилась лінія по виробництву металочерепиці. В умовах суворого скандинавського клімату, металочерепиця зарекомендувала себе з найкращої сторони, що сприяло широкому поширенню у Європі. Після падіння Залізної завіси, тобто у 90-ті роки минулого сторіччя, експансія металочерепиці на будівельний простір України відзначилась появою профільної форми Monterrey (Монтеррей). Така металочерепиця, ціна якої була доступною лише заможним верствам населення, вперше була імпортована в Україну із Фінляндії. Буквально за короткий проміжок часу матеріал стрімко завоював симпатії забудовників та населення, що сприяло появі національних виробничих потужностей і, як наслідок, значному здешевленню металевої покрівлі. Однак, хоча вартість вітчизняного продукту сьогодні доступніша, поняття "фінська металочерепиця" залишається своєрідним знаком вищої якості.

В цілому, порівнюючи фінансові витрати на влаштування покрівлі, при комплексному розрахунку неважко визначити всі переваги металочерепиці та економію коштів на покрівельні роботи чи супутні матеріали. Зараз, позитивні відгуки і підвищений попит створюють величезний ажіотаж серед виробників як обладнання для виготовлення металочерепиці, так і для металургійних комбінатів-постачальників основної сировини. В результаті конкурентної боротьби сучасні потужності з виробництва металочерепиці не можуть обмежитися однією формою виробу або одним варіантом сировинних матеріалів, а вимушені регулярно пропонувати покрівельному ринку щось нове. Наприклад, крім класичної металочерепиці Монтеррей, великий інтерес у приватних забудовників викликає металочерепиця Retro (Ретро) або її аналоги: металочерепиця Опал, Яспис, Дюна, Крон. Така форма металочерепиці має правильні округлі форми профілю, а отже й інші геометричні параметри покрівельних листів.

Технологія виробництва металочерепиці

Металочерепиця – це покрівельні матеріали, які виробляються з тонколистої сталі. Перш ніж забудовник отримає продукцію, готову для монтажу на дах, вихідна сировина має пройти довгий технологічний процес перевтілень. Виробництво починається з гарячої прокатки сталі, під час якої формується основа металочерепиці - сталевий лист необхідної товщини (від 0,35 до 0,7 мм). Після цього, сталь має пройти кілька етапів антикорозійної підготовки. Спочатку майбутня металочерепиця проходить стадію холодного цинкування, в результаті чого утворюється оцинкована сталь. Замість цинку в якості металевого антикорозійного покриття може застосовуватися спеціальний сплав алюмінію і цинку (алюцинк) або мідь. Далі оцинкована сталь спрямовується для проведення хімічної обробки, проте і в такому стані сталевий прокат широко застосовується, наприклад, щоб виготовити оцинкований профнастил.

На етапі хімічної обробки «оцинковка» для підвищення захисних властивостей обробляється ґрунтом. Шар ґрунту і цинкове покриття для запобігання хімічних реакцій розділяється нейтральною пасивуючою речовиною. Після ґрунтування, відбувається підготовка базової основи під забарвлення. Для цього сталевий лист з шаром ґрунту покривається від одного до декількох разів (від цього залежить кінцева ціна металочерепиці) хімічною сполукою. Кольорові полімерні покриття – це фінальний етап підготовки у виробництві металочерепиці. На внутрішню поверхню (нижню сторону) металочерепиці наноситься акриловий лак на основі полімерних в’яжучих і пігментів. Від типу і товщини полімерного покриття залежить подальша стійкість металочерепиці до зовнішніх впливів і довговічність покрівельного матеріалу, правда суттєво відрізняється і вартість металочерепиці.

Пофарбований сталевий прокат згортається в рулони, упаковується і відправляється на профілююче виробництво. Остаточного зовнішнього вигляду металочерепиця набуває в результаті холодного штампування сталі. Таким чином, навмисна деформація за технологією роликового тиснення гладкої тонколистої сталі – є заключним етапом виробництва металочерепиці.

Чим відрізняється металочерепиця? Ціна на ринку в Києві

Сучасний покрівельний ринок відрізняється великою кількістю варіацій серед металевих покрівель. Особливо виділяється металочерепиця в Києві, де представлені зразки з різних куточків країни та зарубіжжя. Великий асортимент металочерепиці відрізняється як зовнішнім виглядом, так і технічними показниками. Таким чином, до основних показників, що впливають на вартість металочерепиці, відносяться форма штампа, товщина сталі, об’єм цинкового шару і тип зовнішнього полімерного покриття. У зв'язку з цим, ціна металочерепиці сьогодні становить від 47 до 215 грн/м2.

Спочатку товщина сталі, яка застосовувалася для виготовлення металочерепиці становила не менше 0,5 мм, а щільність цинкового покриття - не менше 275 г/м2. Пізніше, враховуючи різну платоспроможність клієнтів, на ринок були виведені більш бюджетні зразки сталевого прокату з діапазоном товщин від 0,43 до 0,47 і обсягом цинку від 140 до 180 г/м2. Завдяки цьому виросла спроможність купити металочерепицю серед рядових громадян, тому обсяги продажів почали інтенсивно зростати. Згодом зусиллями певних азійських мануфактур вартість металочерепиці стала ще доступніша, адже серед асортименту з’явилася продукція виготовленна із сталі товщиною 0,30-0,4 мм. Про кількість цинку в подібних варіантах говорити не доводиться, тому що в більшості випадків навіть наявність шару ґрунтовки – велика рідкість.

У формуванні вартості металочерепиці деяку участь приймає і полімерне покриття. Варіантів зовнішнього забарвлення також налічується не менше, ніж видівсталі. Недорога металочерепиця зазичай вкрита поліестром товщиною 25 мікрон чи матовим поліестром в 35 мікрон, більш дорожчими є поліуретану або полівінілхлориду. Хоча ціна металочерепиці з такими покриттями набагато дорожча, проте термін служби покриття, а разом з цим і покрівельного матеріалу значно збільшується. Незначною мірою впливає на вартість металочерепиці форма виробу, яка визначає габаритні розміри виробу і, тим самим, встановлює повну і корисну площу майбутнього покриття.

Визначаючись із вибором металочерепиці, звичайно, є над чим добре порозмислити. Ситуація ускладнюється, якщо на вибір запропоновані варіанти, в яких відрізняються різні показники. Наприклад, десь більший об’єм цинку, десь товща сталь. Чому віддати перевагу? Щоб відповісти на це запитання і зробити правильний вибір, ми рекомендуємо виходити з умов або цілей, які необхідно задовольнити. Наприклад, на гарному котеджі, де дах окрім функціонального призначення є ще й прикрасою будівлі, важлива цілісність декоративного покриття. У цьому випадку, товщина сталі і обсяг цинку в металочерепиці відходять на другий план, бо поки збережена цілісність полімерного покриття – сталі нічого не загрожує. З іншого боку, якщо зовнішнє покриття пошкоджене, вигоріло, облізло, господаря будинку навряд чи задовольнить той факт, що сталь захищена великою кількістю цинку і до наскрізної корозії (тобто до протікання) ще кілька десятків років, як то заявляє гарантія на металочерепицю. Водночас, головне завдання покрівлі віддаленої технічної споруди – не протікати, і тут важливіше товщина сталі і щільність цинкового шару, хоча і наявність якісного полімерного покриття також не зашкодить.

Кольорова гамма металочерепиці

Підібрати колір металочерепиці відповідно до дизайну будівлі не складає абсолютно ніяких труднощів. Сталеварні заводи мають можливість виготовляти метал в будь-яких кольорових рішеннях, які узагальнені у відповідних кольорових картах з присвоєнням цифрового або літерного позначення. Таким чином, металочерепиця може бути виготовлена практично в будь-якому кольор із такої палітри. У світі металургії подібних кольорових схем існує безліч, адже окремі металургійні комбінати часто розробляють свої власні палітри. Найбільш поширеними в Україні є кольорові схеми RAL і RaColor. Але, незалежно від назви кольорової карти аналоги основних кольорів присутні у всіх виробників, за винятком поодиноких пропозицій, за якими сталеливарні фабрики хочуть зберегти ексклюзивність.


RAL 3005

RAL 3009
класична металочерепиця в києві 3011
RAL 3011

RAL 5005

RAL 5010

RAL 6005

RAL 6020

RAL 6029
7024 стильна вартість металочерепиці
RAL 7024
8004 металочерепиця під кераміку
RAL 8004
8017 металлочерепица ціна поширеної покрівлі
RAL 8017
8019 металочерепиця купити гарний дах
RAL 8019

RAL 9003

RAL 9005

RAL 9010

Переваги покрівлі з металочерепиці

  • недорога вартість;
  • гарний зовнішній вигляд;
  • стійкість до зовнішнього впливу;
  • довгий термін експлуатації;
  • мала вага;
  • широка кольорова гама;
  • простота монтажу.

Покрівля з металочерепиці в наш час представляє одне з найбільш раціональних рішень, яке об'єднує в одному матеріалі безліч переваг. Якщо Ви не впевнені в своєму виборі або ж не до кінця розібралися в різновидах продукції – звертайтесь! Співробітники покрівельної компанії «РУФ-АРТ» завжди готові надати найдокладнішу інформацію та допомогти Вам купити металочерепицю, тим більше, що ціна повинна Вас приємно здивувати.

 

читайте по-русски: Металлочерепица

Додаткова інформація: