РУС    УКР    ENG


Покрівельна компанія РУФ-АРТ
Одеса Київ
(048) 783-34-71 (044) 539-49-49
(099) 441-85-04 (099) 350-67-02
(067) 654-23-34 (098) 106-18-07
(093) 103-25-50 (063) 142-15-54
odessa@roof-art.com.ua info@roof-art.com.ua
Головна Матеріали Послуги Галерея Корисне Контакти

Монтаж кроквяної системи

Покрівельні роботи в сучасному будівництві зазвичай починаються зі зведення кроквяної системи. Адже цей елемент даху виконує функцію несучої конструкції, що відповідає за міцність даху, визначає його форму та нахил скатів. Фактично, система крокв формує геометрію верхньої частини споруди, що дозволяє перетворити звичайний дах будівлі в чудове архітектурне рішення. Саме тому, розрахунок кроквяної системи займає досить важливе місце вже на стадії проектування даху, бо навіть банальний вибір покрівельного матеріалу у подальшому буде залежати від технічних параметрів конструкції.

В сучасному будівництві, особливо у приватному секторі, спостерігається багато різноманітних форм даху. Окрім класичних варіантів, сучасні дизайнерські організації пропонують оригінальні форми, розроблені за індивідуальним замовленням. Бажання майбутніх домовласників отримати нетиповий ексклюзивний будинок зрозуміле, але разом з тим потрібно усвідомлювати, що попереду захоплюючий процес будівництва, а з ним і покрівельні роботи. Тому перш, ніж погоджувати певний проект розуміти, не буде зайвим порадитись з безпосередніми виконавцями робіт, адже втілити в життя можна не кожний «шедевр» зодчества.

Таким чином, крім дизайнерських рішень при розробці конструктиву кроквяної системи в якості вихідних даних обов’язково необхідно використати максимум інформації про покрівельні матеріали, що будуть використовуватись. Важливо врахувати умови регіонального клімату і метеоданих. Наприклад, напрямок і швидкість переважаючого вітру та кількість опадів (особливо в зимовий час) дають змогу з’ясувати можливі навантаження та передбачити достатній запас міцності майбутнього даху. Поміж тим, під час експлуатації будівлі ймовірне виникнення додаткових навантажень, що також має бути врахованим.

Кроквяна система поміж собою відрізняється багатьма критеріями. Залежно від експлуатаційного призначення та типу покрівлі підбирається матеріал для монтажу кроквяної конструкції. Власне, матеріал та форма даху відрізняють технологію та порядок виконання монтажних робіт. В приватному котеджному будівництві найбільш популярним матеріалом є деревина, рідше використовується металева продукція.

Розмір (переріз) пиломатеріалів підбирається таким чином, щоб забезпечити достатню міцність складових елементів кроквяної групи поодинці, а також комплексно в складі всієї конструкції. Враховуючи такі показники, як вид покрівельного матеріалу, нахил та довжина скатів, наявність та товщина шару теплоізоляції тощо, можна віднайти найбільш раціональне співвідношення між розмірами та розташуванням елементів (наприклад, відстанню між кроквяними ногами). Приміром, використання крокв 70х180 мм з кроком 600-700 мм більш раціональне, ніж 100х200 з кроком 800-900мм, а в цілому дах при першому варіанті буде мати значно більшу міцність.

Вартість монтажу кроквяної конструкції:


Найменування робіт Одиниці вимірювання Вартість, грн
Монтаж кроквяної системи кв.м. 60-100*
* вказана ціна монтажу кроквяної системи з обрізного пиоматеріалу.
** вартість монтажних робіт залежить від складності покрівлі та розмірів пиломатеріалу.

Монтаж кроквяної системи – це трудомістка і відповідальна частина покрівельних робіт, запорука надійної й довгої служби даху. Більшість помилок при зведенні кроквяної конструкції є критичними і у подальшому призвести до серйозних проблем. Тому, задля впевненості у майбутній покрівлі, не варто економити на залученні професійних спеціалістів. Наша покрівельна компанія пропонує свої послуги щодо влаштування системи крокв та зведення даху в цілому.


читайте по-русски: Монтаж стропильной системы