РУС    УКР    ENG


Покрівельна компанія РУФ-АРТ
Одеса Київ
(048) 783-34-71 (044) 539-49-49
(099) 441-85-04 (099) 350-67-02
(067) 654-23-34 (098) 106-18-07
(093) 103-25-50 (063) 142-15-54
odessa@roof-art.com.ua info@roof-art.com.ua
Головна Матеріали Послуги Галерея Корисне Контакти

Монтаж натуральної керамічної черепиці

Керамічна черепиця – це один з найдавніших матеріалів для даху, класика покрівельної галузі. Таким довголіттям служби і старовиною походження може похвалитися не кожен покрівельний матеріал. Від природного єства походить і інша назва – натуральна черепиця, адже матеріал виготовляється із натуральної легкоплавкої глини. Глиняна черепиця є невід’ємним стереотипом європейської архітектури всіх часів. Екологічність, висока якість та бездоганний вигляд покрівлі з керамічної черепиці є лише невеликою частиною переваг, що першими приходять на думку. А про шарм та багатство зовнішнього вигляду і говорити не варто. Найкращим доказом цьому служить той факт, що більшість сучасних матеріалів для покрівлі створюють схожими на її фактуру.

Незважаючи на довге існування натуральної черепиці, мода на матеріал не змінюється, а популярність навпаки зростає. Різновидів керамічної черепиці дуже багато, її можна розрізняти за формою, розмірами, методом виробництва, видом профілю, способом монтажу тощо. Однак, раціональніше класифікувати за типом зовнішньої поверхні. Відтак, глиняні покрівельні матеріали розділяють на три класи:

натуральна черепиця
черепиця з природним кольором обпаленої глини, тобто теракотових відтінків, які з часом трохи тьмяніють. Проте залежно від кар’єру, де добувається глина, забарвлення може суттєво відрізнятись;
ангобована черепиця
продукція, вкрита кольоровим покриттям на основі суміші порошкоподібної глини, мінеральних барвників та води, має матову поверхню і відрізняється гарною стійкістю до різких змін температури. Існує також едельангобована керамічна черепиця, яка є більш досконалим варіантом з притаманною глянцевою поверхнею та підвищеними показниками стійкості до механічного впливу;
глазурована черепиця
покриття з склообразних силікатів, розплавлених на поверхні черепиці; захищає пори глини від проникнення вологи, підвищує механічну міцність і хімічну стійкість виробу, надає вишуканий блиск.

Монтаж керамічної черепиці - це одне з найбільш трудомістких і кропітких завдань. Покрівельні роботи вимагають чіткого дотримання встановленої технології монтажу та граничної педантичності фахівців. Відверто кажучи, задача не для аматорів. Це саме та галузь монтажу покрівлі, де по-справжньому проявляється професійність, знання, кмітливість, вміння та досвід покрівельників.

До зведення даху з покриттям із натуральної черепиці варто підходити заздалегідь. Важливим заходом підготовчого етапу є проектування майбутнього даху. Власне, зважаючи на мало не на єдиний недолік керамічної черепиці – велику вагу, головним завданням проектанта є створення міцної та надійної несучої конструкції. Адже від цього буде залежати здатність даху витримати навантаження від покриття, збільшені на снігову, вітрову та інші загрузки, що можуть виникати під час експлуатації покрівлі. У більшості випадків, коли проект будівлі розробляється за індивідуальним замовленням клієнта, вимоги нормативних документів та інструкцій дотримані.

На жаль, більшій частині проектів «серійного виробництва» притаманні безліч помилок та невідповідностей, через що перед початком виконання робіт необхідно проведення додаткового аудиту проектної документації, а подекуди і повного переопрацювання плану кроквяної системи. Але засмучуватись не варто, бо існує декілька способів вирішення проблем, пов'язаних з високою вагою керамічної черепиці. Найбільш вживаними є посилення кістяку даху шляхом збільшення перерізу основних несучих елементів (кроквяних та діагональних ніг, прогонів, опор та ін.) або ж зменшення відстані між ними, що також значно зміцнить конструкцію.

Також, перш ніж почати монтаж покрівлі, також необхідно розрахувати і узгодити між собою загальні деталі, що стосуються процесу виконання робіт. Основними аспектами є:
тип черепиці та розміри скатів даху - для визначення коректного кроку обрешітки;
нахили скатів - для прийняття додаткових заходів з гідроізоляції даху і кріпленню черепиці;
устрій системи вентиляції - для підбору добірних елементів.

Покрівельні роботи проводяться вже безпосередньо на виконавчому етапі, де запорукою успіху будуть вміння і накопичений досвід покрівельної бригади. Важливе значення має акуратне поводження з матеріалом і не варто випускати з уваги, що керамічній черепиці характерні крихкість і ламкість. При недбалому монтажі підвищується ймовірність появи невидимих мікротріщин, які згодом можуть привести до розтріскування плиток внаслідок дії води і низької температури.

Монтаж натуральної черепиці доцільно проводити на дахах з нахилом від 15 градусів. Способи монтажу та певні особливості регулюються формою та розмірами черепичних плиток, залежно від яких розраховується і крок обрешетування. Більш того, завчасний розрахунок кроку обрешітки дає змогу навіть приховати невеликі лінійні нерівності скатів, що стали наслідком порушень при зведенні несучих стін споруди. Загалом, укладання керамічної черепиці відбувається поступово від карнизу, зазвичай від правого краю і продовжується послідовно вліво вгору. Для зменшення тимчасового точкового навантаження на кроквяну частину під час монтажних робіт рекомендовано рівномірно розташовувати матеріал у стопках по площині всіх скатів.

Для кріплення керамічної черепиці слід використовувати тільки стійкі до корозії метизи: оцинковані цвяхи, саморізи, дріт, кляммера і т.п. Порядок кріплення елементів натуральної покрівлі встановлюється інструкцією виробника. За загальними правилами обов'язковому кріпленню підлягають всі плитки по периметру ската, а застосування кріпильних засобів для решти черепиці обумовлюється конфігурацією плиток, прогнозованими вітровими навантаженнями і нахилом скатів.

Багато нюансів має облаштування окремих архітектурних деталей даху (ендов, коньків та примикань), які крім інженерних функцій беруть участь у формуванні зовнішнього вигляду покрівлі. Для цього в комплектацію покрівлі з глиняної черепиці входять додаткові аксесуари та декоративні прикраси: конькові і торцеві плитки, елементи вентиляції, прижимні планки, герметизуючі стрічки, снігозатримувачі, системи безпеки на даху та інше. Неприємним моментом при комплектуванні матеріалами є висока вартість таких комплектуючих, що спонукає замовника шукати компромісні рішення, а покрівельників проявляти кмітливість.

Вартість монтажу керамічної черепиці:


Найменування робіт Одиниці вимірювання Вартість, грн
Укладка керамічної черепиці кв.м. 100-140*
* вартість монтажних робіт залежить від складності покрівлі.

Вибір керамічної черепиці для влаштування покрівлі - це рішучий крок і одночасно найкраща інвестиція в довголіття споруди. Але некваліфікований монтаж даху може повністю звести нанівець будь-які найкращі наміри, тому радимо залучати до покрівельних робіт виключно досвідчених фахівців. Покрівельна компанія «РУФ-АРТ» допоможе звести дах на Вашій фортеці, адже це гарна можливість надовго залишити свій слід в історії.


читайте по-русски: Монтаж керамической черепицы