РУС    УКР    ENG


Покрівельна компанія РУФ-АРТ
Одеса Київ
(048) 783-34-71 (044) 539-49-49
(099) 441-85-04 (099) 350-67-02
(067) 654-23-34 (098) 106-18-07
(093) 103-25-50 (063) 142-15-54
odessa@roof-art.com.ua info@roof-art.com.ua
Головна Матеріали Послуги Галерея Корисне Контакти

Монтаж покрівлі з композитної черепиці

Композитна черепиця з’явилась на вітчизняному ринку нещодавно, але за доволі короткий час набула неабиякої популярності. Поєднавши в одному продукті найкращі якості, запозичені від різних покрівельних матеріалів, вона зайняла тверду позицію серед елітних представників галузі завдяки високим технічним властивостям. Переваги композитної металочерепиці очевидні: міцність сталі з алюмоцинковим антикорозійним покриттям, легка вага, негорючість, вітростійкість, непогана, як для металевої основи звукоізоляція і бездоганний зовнішній вигляд рельєфної покрівлі. Велика різноманітність форм і відтінків, схожих до натуральної черепиці, покрівельного сланцю і інших елітних матеріалів для покрівлі відкриває широкі можливості для дизайнерського креативу.

Завдяки невеликій вазі композитної черепиці у нинішнього домовласника з'явилася можливість проводити реконструкцію покрівлі (реруфінг) без необхідності демонтажу старого покриття, що істотно полегшує покрівельні роботи та зменшує їх вартість. Застосування кам'яної посипки на основі базальтової крихти в якості зовнішнього шару - це величезний крок до поліпшення шумоізоляційних властивостей, що також дає змогу зекономити певні кошти, нехтуючи необхідністю проведення звукоізоляційних заходів. Більш того, наявність базальтової посипки також забезпечує додатковий захист від зовнішніх механічних ушкоджень і протидіє нагріванню даху під прямими променями сонця. На доданок, невеликі габаритні розміри покрівельного листа композитної черепиці дають можливість здійснювати монтаж покрівлі силами одного фахівця.

Оптимально монтаж композитної черепиці має здійснюватися на дахах з нахилом скатів не більше 12 градусів. Але в разі потреби (чи надто сильного бажання) можливе використання матеріалу на дахах з більш пологими скатами (<12°), щоправда для цього необхідно вжити додаткових заходів з гідроізоляції даху. Як це зробити правильно Ви можете запитати у наших фахівців.

Покрівельні роботи при монтажі покрівлі з композитної черепиці дещо відрізняються від монтажу інших розповсюджених матеріалів. Посиленої кроквяної конструкції не потрібно, бо як зазначалось вага готової покрівлі становить близько 6 кг/м2. Проте дуже важливе значення для подальшої надійності покрівлі мають геометрична рівність кроквяної частини і точність установки обрешетування з визначеним кроком. Адже в разі таких порушень зазвичай виникають проблеми, пов’язані зі стикуванням листів в замках. До речі, в якості обрешетування застосовуються рейки переріром 50х50 мм.

Монтаж композитної черепиці, на відміну від інших матеріалів, проводиться від конькової частини до карнизу. Укладання листів один під інший утворює замкове з'єднання, яке надійно захищає під покрівельний простір від протікання. Встановлення листів проводиться «по змійці» в шаховому порядку, проти напрямку переважаючого вітру. Композитна черепиця кріпиться до обрешітки спеціальними оцинкованими або кованими цвяхами, які скріплюють листи двох суміжних по вертикалі рядів одночасно. В процесі монтажу цвяхи "маскуються" за допомогою комплекту ремонтних засобів, до складу якого входять акриловий лак та базальтова крихта. Свої особливості має також установка конькових і торцевих елементів, монтаж розжолобків і бокових примикань, оформлення карнизу та ін.

Для виконання покрівельних робіт достатньо використовувати стандартний набір будівельних інструментів і пристосувань. Однак, щоб істотно скоротити час проведення робіт і підвищити їх якість, можна використовувати спецінструмент: гибочні верстати, пневмопістолети для прибивання цвяхів, гільйотину для швидкого крою листів. Як і для інших матеріалів на основі оцинкованого металевого листа використання абразивних різальних засобів категорично заборонено. Тому, питання обрізання листів композитної черепиці без використання спеціальних пристосувань спонукає проявити кмітливість.

Вартість монтажу композитної черепиці:


Найменування робіт Одиниці вимірювання Вартість, грн
Монтаж композитної черепиці кв.м. 60-70*
* вартість покрівельних робіт залежить від складності та форми даху.

Монтаж даху з використанням композитної черепиці повинен чітко відповідати вимогам технічних інструкцій, тому покрівельні роботи краще перекласти на плечі фахівців, що мають досвід роботи з даним матеріалом і достатню кваліфікацію. Це запорука надійності, гарантія довговічності і подальшої служби покрівлі.


читайте по-русски: Монтаж композитной черепицы