РУС    УКР    ENG


Покрівельна компанія РУФ-АРТ
Одеса Київ
(048) 783-34-71 (044) 539-49-49
(099) 441-85-04 (099) 350-67-02
(067) 654-23-34 (098) 106-18-07
(093) 103-25-50 (063) 142-15-54
odessa@roof-art.com.ua info@roof-art.com.ua
Головна Матеріали Послуги Галерея Корисне Контакти

Виробництво плит OSB-3

Опис Виробництво

Орієнтовано-стружкові плити (ОСП) мають багатошарову структуру, яка досягається шляхом пресування орієнтовано розташованої деревинної тріски у певному термобаричному середовищі. Для надійного склеювання окремих шарів використовуються сполучні формальдегідні смоли, в які також додаються віск або аналогічні речовини, яким властива якість відштовхувати воду. Виробничий процес включає кілька окремих технологічних етапів.

І. Отримання деревинної тріски

Виробництво OSB-плитПерші OSB-плити з'явились на американському континенті у зв’язку з необхідністю утилізації осики, яка у величезній кількості залишалась після рубання більш цінних деревних порід: ялини, модрини і сосни. Деревина, яка тоді не мала жодної цінності у деревопереробці, сьогодні може похвалитися величезними насадженнями у промислових цілях. Сировинна база багато в чому залежить від регіональної рослинності, але в основному сучасні орієнтовано-стружкові плити виробляються з відходів деревозаготівлі. Як правило, це або колоди невеликого розміру, або дерева малоцінних порід.

Етап одержання деревинної тріски для виготовлення майбутньої продукції починається процесом гідротермічної обробки пиломатеріалів, внаслідок чого досягається вирівнювання вологості і температури у різних шарах колод, а також їхнє розм'якшення для подальшої переробки. Далі з колод знімається кора, а потім відбувається приготування стружки. Тріска добувається за допомогою кружальних або кільцевих стружкових станків, у яких з колод вздовж полотен зістругується пласка стружка товщиною до 0,6 мм. Оптимальний подовжній розмір тріски коливається у діапазоні від 100 до 150 мм, а ширина прямо залежить від діаметру колоди.

ІІ. Обробка стружки

Наступна операція після приготування стружки – висушування. Сушіння тріски відбувається у барабанних установках, оскільки барабанні камери здійснюють кілька циклів сушіння і дозволяють забезпечити «правильне» висихання деревини (це дуже важливо у наступних етапах виготовлення OSB–плит). Потім висушена тріска просочується сполучними і відштовхуючими воду компонентами: парафіном або синтетичним воском, борною кислотою, смолами і т.п.

ІІІ. Формування орієнтованого килима зі стружки

Важливим етапом є подовжнє та поперечне орієнтування шарів стружки, бо від цього залежать механічні властивості майбутньої плити. Число шарів в ОСП залежить від кількості формувальних машин на лінії, спрямовуючі головки яких розташовують тріску у зовнішніх шарах паралельно довжині, а у внутрішніх – перпендикулярно. Паралельно-перпендикулярне розташування тріски забезпечує надійне зчеплення окремих шарів між собою, внаслідок чого досягається висока міцність плити.

ІV. Смоління стружки

Процес смоління стружки відбувається одночасно з формуванням чергового шару стружкового килима. На підготовлений належним чином шар стружки, за допомогою спеціальних пристроїв наноситься смоляста клейова суміш на базі похідних формальдегіду. Цікаво, що для склеювання килимів між собою використовуються різні суміші, які підбирають відштовхуючись від функціональних особливостей зовнішнього та внутрішнього шарів у майбутніх плитах.

V. Пресування і порізка OSB

На останньому етапі підготовлена шарована маса проходить фінальне сушіння у термопресі, після чого потрапляє на розкрійну ділянку. Загальноприйнятий європейський розмір орієнтовано-стружкової плити - 1250×2500 мм. Деякі українські торгівельні компанії, які реалізують бітумну черепицю з США, часто пропонують і плити «американського» формату 1220×2440 мм. Взагалі, розмірність ОСП досить рухливий параметр, змінити який можна без будь-якого втручання у виробничий процес. Сутність питання залежить від сигналів споживача.