РУС    УКР    ENG


Покрівельна компанія РУФ-АРТ
Одеса Київ
(048) 783-34-71 (044) 539-49-49
(099) 441-85-04 (099) 350-67-02
(067) 654-23-34 (098) 106-18-07
(093) 103-25-50 (063) 142-15-54
odessa@roof-art.com.ua info@roof-art.com.ua
Головна Матеріали Послуги Галерея Корисне Контакти

Особливості монтажу керамічної черепиці

Монтаж натуральної черепиціТехнологія монтажу і укладання більшості різновидів натуральної черепиці, котрі представлені на українському ринку майже не залежить від її складу, а тому процес виконання робіт буде приблизно однаковим як для керамічної черепиці, так і для її аналогів: полімерно-піщаної або цементно-піщаної черепиці.

Керамічна черепиця має багато різноманітних форм, що обумовлює особливості її укладання. Більшість видів натуральної черепиці кріпиться за рахунок наявності спеціального виступу, за допомогою якого плитку зачіплюють за обрешетування, або ж пази, призначені для зчеплення окремих елементів один з одним. Крім цього, для основного або додаткового кріплення широко використовуються цвяхи, шурупи з нержавіючої сталі, дріт, скоби, кляммери, а також вапняково-цементний розчин.

Розрізняють три основні форми натуральної черепиці:

  • пласка;
  • пазова;
  • жолобчаста.

Монтаж натуральної черепиці пласкої форми здійснюється у кілька шарів знизу догори (від карнизу до коника), а послідовність укладання у горизонтальному напрямку не має особливого значення. Кожен шар забезпечує додатковий захист покрівлі від протікання, але, крім цього, збільшує тиск на кроквяну конструкцію даху. Така форма черепиці кріпиться за допомогою цвяхів або дротини, а на кінцях використовується додаткове кріплення у вигляді спеціальних скоб. Монтаж даху з пласкої черепиці типу «хвіст бобра» передбачає промащуваня швів вапняковим розчином, що дозволяє уникнути потрапляння вологи до щілини між ними.

Керамічна черепиця Свою назву пазова черепиця отримала завдяки наявності на ній спеціального кріпильного пазу. Вона поділяється на стрічкову і штамповану. Пазова черепиця вкладається справа наліво рядами у напрямку від карнизу до верхньої частини даху (до коника), а на кінцях також кріпиться дротиною та скобами. Стрічкова керамічна черепиця має укладатися щільно внаслідок чого неможливе потрапляння вологи під час дощу. Вона укладається в один шар, а якщо в якомусь зі стиків залишаються невиправні монтажні прозори, необхідно використати вапняково-цементний розчин.

Штампована керамічна черепиця, на відміну від стрічкової, має специфічну форму кріплень - наявність подовжнього і поперечного пазу. Штампована пазова черепиця також укладається в один шар, але завдяки своїй формі вважається більш надійним захистом від надлишкової вологи. Для кріплення штампованої пазової черепиці не рекомендовано використовувати в пазах вапняково - цементний розчин, оскільки це порушує природну вентиляцію, що, у наслідку, призводить до накопичення конденсату і скорочення терміну служби покрівлі.

Жолобчаста черепиця має вигляд хвилі і укладається зліва вузьким краєм донизу. Покрівельні роботи з укладання матеріалу мають виконуватися підготовленими спеціалістами. Монтаж керамічної черепиці виконується на вапняковий розчин з домішкою глини і соломи або ж на суцільну дерев'яну основу. Жолобчаста натуральна черепиця ідеально підходить для влаштування даху зі схилом у 22-30 градусів.

Натуральна черепиця Кроквяна система під черепицю потребує додаткового підсилення. Це досягається шляхом збільшення перерізу основних елементів кроквяної конструкції, а також за рахунок зменшення відстані між кроквами. Вологість деревини має бути максимально низькою. Важливою умовою довговічності черепичної покрівлі є надійна термогідроізоляція покрівлі і вентиляція покрівельного простору, а також якісні водозливні системи.

Для влаштування обрешетування під час монтажу натуральної черепиці використовуються бруски перерізом 50×50 або 60×40 мм, які розташовані паралельно карнизу і конику покрівлі. Відстань між брусками або так званий крок обрешетування розраховується залежно від габаритів черепиці і довжини схилів. Кількість рядів керамічної черепиці має дорівнювати цілому числу, тому крок обрешетування визначається кількістю повних рядів і варіюється рівномірним збільшенням перехльосту на величину співвідношення габаритів неповного покрівельного ряду до кількості повних рядів на схилі.

Залежно від типу черепиці виробники регламентують різні гранично допустимі кути схилу даху, за яких може використовуватися той чи інший вид керамічної черепиці. За необхідності відхилення від встановлених величин потрібне використання додаткових заходів із гідроізоляції, вентиляції і використання кріпильних елементів. Плитку звису, коника і краю обов'язково зміцнюють кляммерами або шурупами, а при великих схилах покрівлі таке кріплення використовують і для рядових плиток в якості додаткового.

Незалежно від виду черепиці під час її кріплення необхідно залишати прозір між головкою самонарізу або шурупу і поверхнею плитки. Це дозволить покрівлі витримувати навантаження, викликані вітровим та сніговим тиском, компенсувати розширення матеріалу під час перепаду температур, а також запобігти псуванню матеріалу внаслідок рухливості кроквяної конструкції.


читайте по-русски: Особенности монтажа керамической черепицы

Додатково про покрівлю: