РУС    УКР    ENG


Покрівельна компанія РУФ-АРТ
Одеса Київ
(048) 783-34-71 (044) 539-49-49
(099) 441-85-04 (099) 350-67-02
(067) 654-23-34 (098) 106-18-07
(093) 103-25-50 (063) 142-15-54
odessa@roof-art.com.ua info@roof-art.com.ua
Головна Матеріали Послуги Галерея Корисне Контакти

Обшивка карнизних і фронтонних звисів

Покрівельними звисами називають виступи даху за межі несучих стін будівлі. Наявні у більшості сучасних будівель, звиси покрівлі утворюють декоративну окантовку верхньої частини будівлі, прикрашаючи переходи між стінами і дахом у місцях їх сполучення. Конструктивно розрізняють карнизні і фронтонні звиси, тобто виступи в частинах карнизів і фронтонів відповідно.

На перший погляд, звиси покрівлі є допоміжним елементом для красивого оформлення екстер'єру будівлі. Однак, насправді вони виконують набагато важливіші функції, ніж декор. По-перше, покрівельні звиси забезпечують захист стін споруди від всіляких опадів, що стікають з поверхні покрівлі. По-друге, правильна підшивка звисів дає можливість організувати належну вентиляцію підпокрівельного простору, що надалі запобігає скопиченню вологи, запрівання або гниття дерев'яної конструкції покрівлі (важливе використання відповідного матеріалу для підшивки звисів).

Найбільш поширені звиси влаштовуються розмірами в 500-600 мм, але нерідко ширина збільшується до 800-1000 мм. Варто пам'ятати, що в процесі експлуатації покрівля піддається великим сніговим та вітровим навантаженням, тому конструкція довших звисів повинна бути укріплена належним чином. При цьому, особливої уваги потребують саме фронтонні звиси - при ширині більше 600 мм загальноприйнятою нормою є обов'язкове використання зовнішньої кроквяної ноги. Карнизні звиси, в більшості випадків, виконуються за допомогою несучих кроквяних ніг, проте для їх подовження можуть використовуватись додаткові бруси («кобилки»). При довгому карнизному звисі і застосуванні кобилок також необхідно додаткове посилення, бо крім загальних навантажень на даній частині передбачається ще й монтаж водостоків.

Підшивка звисів покрівлі передбачає влаштування певної конструкції, на яку згодом буде кріпитися декоративний матеріал. Залежно від конфігурації карнизних і фронтонних звисів, варіанти підконструкції відрізняються. Карнизи найчастіше підшиваються в горизонтальній площині (варіант «коробочки»), рідше - по похилій («коса» підшивка звису). Процес облагороджування фронтонної частини менш трудомісткий відносно устрою опірної конструкції, але пов'язаний з необхідністю складання високої системи будівельних лісів.

Для обшивки звисів сьогодні широко застосовуються вініловий сайдинг (софіт), металевий софіт і дерев'яна вагонка. Найбільш популярними через недорогу вартість, високу функціональність та естетичний зовнішній вигляд є вінілові софіти. Виготовлені з пластику софіти, мають достатню міцність і стійкість до атмосферних впливів. Ззовні софіти візуально імітують дерев'яну вагонку і виробляються або суцільною панеллю, або перфорованими (повністю чи частково), що сприяє належному забезпеченню вентиляції підкровельного простору. На відміну від покрівельних робіт монтаж софіту досить легкий, не вимагає спеціальних інструментів і навичок, тому щоб виконати ці роботи достатньо вивчити інструкцію.

Вартість підшивки звисів:


Найменування робіт Одиниці вимірювання Вартість, грн
Монтаж соффіту пог.м. 50-80*
Підшивка дерев’яною вагонкою пог.м. 80-110*
* ціна оформлення звисів залежить від висоти будівлі та конфігурації покрівлі.

Підшивка звисів покрівлі рідко отримує достатню увагу при будівництві споруди, проте згодом привертає на себе увагу домовласників, сусідів та й просто перехожих. Крім того, професійний монтаж звисів поряд з правильно підібраними матеріалами здатні значно продовжити службу покрівлі, вберегти стіни від дощових і талих вод, що стікають з даху. Рекомендуємо приділити цьому належну увагу і готові надати свою допомогу!


читайте по-русски: Подщивка свесов кровли