РУС    УКР    ENG


Покрівельна компанія РУФ-АРТ
Одеса Київ
(048) 783-34-71 (044) 539-49-49
(099) 441-85-04 (099) 350-67-02
(067) 654-23-34 (098) 106-18-07
(093) 103-25-50 (063) 142-15-54
odessa@roof-art.com.ua info@roof-art.com.ua
Головна Матеріали Послуги Галерея Корисне Контакти

Підпокрівельні плівки

Підпокрівельні плівкиПід час спорудження даху, рано чи пізно, сучасному забудовнику доводиться зіштовхнутись з таким поняттям, як «покрівельний пиріг» і його складом. Виходить, що, окрім зовнішнього покриття, для повноцінного функціонування даху треба додатково використовувати інші покрівельні матеріали, у числі яких передбачені покрівельні плівки і дифузійні мембрани. Не можна недооцінювати важливість гідроізоляції, оскільки саме вона є страхуванням під час виникнення нестандартних ситуацій, пов'язаних із помилками при монтажі покрівлі або екстремальними погодними умовами, а у певних питаннях взагалі відіграє основну роль.

Основне призначення покрівельних плівок та мембран – захистити теплоізоляційний шар від зовнішньої та внутрішньої вологи і забезпечити його функціональність. Іншими словами, це ізоляційні матеріали, що запобігають потраплянню до утеплювача вологи з підпокрівельного простору та/або затримують випари з внутрішніх приміщень будівлі. Крім того, покрівельні плівки та мембрани сприяють відведенню вологи, яка з тих чи інших причин вже накопичилась у теплоізоляції.

Використання плівок і мембран дозволяє належним чином організувати покрівельну вентиляцію, яка забезпечить безперервну циркуляцію повітря – тому вологе повітря, пара і конденсат будуть своєчасно виводитись із покрівлі. Окрім того, у шарі між покрівлею та утеплювачем утворюється термічний простір з певним мікрокліматом. Внаслідок цього, у літній період зменшиться нагрівання приміщень, а взимку на поверхні покрівлі не буде утворюватись обледеніння.

Підпокрівельна плівка або дифузійна мембрана є незамінними допоміжними матеріалами під час теплоізоляції приміщень, коли в якості утеплювача використовується скловата або базальтова вата. Відсутність або неправильний монтаж плівок часто призводять до потрапляння вологи у шар теплоізоляції, що підвищує її теплопровідність. Накопичення вологи в утеплювачі має сумний результат: зниження функціональних властивостей, промерзання, зволоження дерев'яних конструкцій, поява плісняви, грибка і т.п.

Таким чином, ізоляційні плівки є важливою складовою теплоізоляційного контуру, опосередковано зменшуючи втрати теплової енергії. Тому питання щодо того чи купувати покрівельну плівку, чи обійтися без неї у свідомого домовласника не повинно виникати. Після нескладної калькуляції можна упевнитися, що покрівельна плівка, ціна якої на тлі будівельних витрат є символічною, здатна зекономити у майбутньому чималі кошти на опаленні та кондиціонуванні.

Класифікація покрівельних плівок

Покрівельні плівки виготовляються з поліетилену, поліпропілену, віскози та інших нетканих матеріалів на основі синтетичних полотен. Структура готового виробу передбачає наявність кількох функціональних шарів, які армуються за допомогою спеціальної тканини або сітки. Плівкова ізоляція має невелику вагу і доставляється в рулонах, що значно полегшує покрівельні роботи. Відштовхуючись від матеріалів і структури, до основних технічних характеристик за якими слід класифікувати і обирати матеріал, слід віднести паронепроникність, водонепроникність, щільність, міцність на розрив і УФ-стабільність.

Враховуючи особливості використання, найчастіше використовується назва «пароізоляційні і гідроізоляційні плівки». Такої класифікації достатньо, щоб потенційний споживач міг придбати необхідний матеріал, однак більш правильною буде класифікація за паропропускною здатністю. Залежно від кількості вологи, яку плівка площею один квадратний метр може пропустити за добу, розрізняють паронепроникні мембрани і паронепроникні плівки.

Пароізоляційні покрівельні плівки - паробар'єр

Пароізоляційні покрівельні плівки До паронепроникних належать покрівельні плівки, здатні пропускати до 15-20 г/м2 за 24 години. Це дуже низькі показники паронепроникності, тому в якості готових виробів такі матеріали використовуються лише для пароізоляційних функцій, за що і отримали назву - паробар'єр. При влаштуванні пласких і скатних покрівель, де є ефективна теплоізоляція, паробар'єр широко використовується в якості нижнього пароізоляційного шару. Використання паробар'єру дозволяє попередити потрапляння зайвої вологої пари, яка дифундує зсередини приміщення назовні.

Серед унікальних модифікацій покрівельних плівок, слід виділити матеріали, які призначені для використання в спеціальних забудовах або адаптовані до певного покрівельного матеріалу. Наприклад, існують пароізоляційні плівки у яких внутрішній бік виготовлено з алюмінієвої фольги (паробар'єр R130). Алюмінієве покриття є рефлекторним шаром, який має відбивати теплові потоки до середини приміщення. Паробар'єр з алюмінієвим рефлектором дуже популярний під час спорудження лазень, саун, басейнів, ванних кімнат і т.д.

Окремий інтерес викликає ізоляційна плівка Антиконденсат від чеської компанії JUTA, яка була розроблена спеціально для використання в металічних покрівлях (металочерепиця, фальцева покрівля, композитна черепиця, мідь і т.п.). Особливість плівки Антиконденсат у тому, що з одного боку знаходиться ворсиста тканинна поверхня. Це і є антиконденсатний шар, який поглинає вологу, не утворюючи крапель, і утримує її доти, доки не відбудеться природне осушення. Вартість антиконденсатної плівки не висока, тому економити в цьому випадку – дорожче для себе, бо ціна металочерепиці набагато вища і прикро якщо вона буде зіпсована через надмірну вологу.

За технологією використання, пароізоляційні плівки необхідно ретельно і герметично скріпляти між собою, а також у місцях прилягання до елементів кроквяної конструкції або стін. Для цього використовуються спеціальні стрічки на каучуковій основі. На практиці добре зарекомендували себе стрічки Lipex (K-2) і Alutex (АЛ-1), які забезпечують надійне повітронепроникне з'єднання окремих полотнищ. Стрічка Lipex або К-2 виготовляється з бутилкаучуку і має клейке двобічне покриття, а стрічка Alutex або Л-1 є однобічною стрічкою з синтетичного каучуку.

Паропроникні покрівельні плівки – дифузійні мембрани

Паропроникні покрівельні плівкиПаропроникні покрівельні плівки мають і іншу назву – дифузійні мембрани. У зв'язку з підвищеною здатністю пропускати водяну пару, друга назва більше пасує цій групі матеріалів, хоча деякі представники цього класу (наприклад, гідробар'єр) не мають високої паропроникності. Отже, дифузійні мембрани за основним показником (паропроникністю) поділяються на три види:

  • псевдодифузійні мембрани (від 20 до 300 г/м2×24 год.);
  • дифузійні мембрани (від 300 1000 г/м2×24 год.);
  • супердифузійні мембрани (більше 1000 г/м2×24 год.).

Псевдодифузійні мембрани є дещо, схоже на паронепроникні плівки, однак мають мікроперфорацію, яка і забезпечує паропроникність. Галузь використання перфорованих плівок обмежується місцями з низькою ймовірністю намокання теплоізоляції. Правила монтажу враховують низьку здатність пропускати пару і, як наслідок, можливість накопичення конденсату у безпосередній близькості до утеплювача. Щоб уникнути намокання термоізоляційного шару, необхідно влаштувати повітряний канал між ватою і дифузійними мембранами такого роду.

Псевдодифузійні мембрани мають суттєвий недолік – закоркування мікроперфорації, що блокує пропускання пари. У підсумку мембрана припиняє функціонувати потрібним чином і переходить до розряду пароізоляційних плівок. Більш надійними є гідроізоляційні плівки наступного покоління – дифузійні мембрани, які являють собою одношаровий нетканий матеріал із поліпропілену. Завдяки спеціальній мікроструктурі і розташуванню синтетичних полотен досягається висока паропроникність, тому дифузійні мембрани можна укладати безпосередньо на теплоізоляційний матеріал. Це дає можливість відмовитися від вентиляційного каналу і дозволяє раціонально використовувати для теплоізоляції весь простір між кроквами.

Супердифузійні мембрани – покрівельні плівки нового покоління, які використовуються всюди, у будь-яких кліматичних зонах, незалежно від погодних умов. За своїм складом і структурою вони є багатошаровим матеріалом із орієнтовано спрямованими полотнами. Кожен шар має своє призначення, у результаті чого мембрани характеризуються високою паропроникністю і гідроізолюючими здатностями. До супердифузійних мембран належать покрівельні плівки Євробар'єр та Delta Dorken, а також деякий підкладковий матеріал під бітумну черепицю. Високі характеристики міцності дозволяють використовувати супердифузійні мембрани під час оздоблення фасадів. Наприклад, мембрана Вітробар'єр надійно захищає утеплювальний контур стін від вивітрювання мінерального полотна вентиляційним потоком.

Вартість супердифузійних мембран досить висока, але якщо на покрівлю укладається якісна бітумна черепиця, то ціна на покрівельні плівки не повинна бути визначальним фактором. Зважаючи на те, що монтаж бітумної черепиці виконується по суцільній настілці із плит OSB або дощок, а гнучка черепиця – це паронепроникний покрівельний матеріал, утворення конденсату на нижній поверхні бітумних гонтів швидко пошкодить дерев'яну основу покрівлі.

Покрівельна компанія «РУФ-АРТ» реалізує широкий асортимент покрівельних плівок. Якщо Вам важко зробити вибір, звертайтесь до нас. Якщо у Вас буде вихідна інформація про об'єкт або місце майбутнього використання, ми допоможемо підібрати оптимальний варіант за вартістю і технічними характеристиками.


читайте по-русски: Подкровельные плёнки