РУС    УКР    ENG


Покрівельна компанія РУФ-АРТ
Одеса Київ
(048) 783-34-71 (044) 539-49-49
(099) 441-85-04 (099) 350-67-02
(067) 654-23-34 (098) 106-18-07
(093) 103-25-50 (063) 142-15-54
odessa@roof-art.com.ua info@roof-art.com.ua
Головна Матеріали Послуги Галерея Корисне Контакти

Полімерні покриття металочерепиці

У рейтингу покрівельних матеріалів металічні покриття вже довгий час посідають провідні позиції. Найбільш популярною металічною покрівлею у приватному будівництві є металочерепиця. Трохи менш поширеним є профнастил, але стосовно комерційних будівель зі скатними дахами – це найбільш раціональний варіант. До металічних покрівельних матеріалів також належить і фальцева покрівля, відома своєю надійністю і довговічністю, а виготовлена у формі луски – і красою.

Металічні покрівельні матеріали, як правило, являють собою тонколисту оцинковану сталь, вкриту різними полімерами. Відштовхуючись від цього, основними характеристиками, які визначають якість цієї продукції, можна назвати товщину сталі, щільність цинкового шару і, власне, полімерне покриття.

Наявність полімерного покриття на металічній покрівлі дозволяє ізолювати сталеву основу від впливу зовнішнього середовища, запобігаючи виникненню корозії. Тим самим полімерне покриття забезпечує надійний захист сталі від перебігу основного руйнівного процесу і значно подовжує термін служби покрівельного матеріалу. У більшості випадків металочерепиця або профнастил для парканів обираються з урахуванням естетичної привабливості, тому ще одна функція полімерного покриття – декоративна.

Таким чином, до головних критеріїв для вибору бажаного покриття слід віднести стійкість до механічних ушкоджень, дряпання, пластичність під час деформацій, а також здатність зберігати забарвлення або ж, іншими словами, стійкість кольору. Враховуючи величезну функціональну відповідальність саме зовнішнього шару полімерного покриття, доцільно розглянути доступні варіанти полімерних покриттів на прикладі металочерепиці у Києві.

Поліестер

глянцева металочерепиця (поліестер)Перша металочерепиця в Україні мала гладку блискучу поверхню, від чого в подальшому і отримала назву «глянцева металочерепиця». Покриття поліестер (РЕ) являє собою поліефірний шар товщиною 25 мкм, якому властива відмінна пластичність, мінімальне утримання на поверхні бруду і пилу, він не є вибагливим до перепадів температури. Однак слід зауважити, що суттєвими недоліками є посередня стійкість до механічних ушкоджень і низька здатність зберігати забарвлення під впливом ультрафіолету.

Враховуючи низьку вартість, поліестер – це найбільш популярне полімерне покриття, яке має дуже багатий вибір колірних відтінків. Вироби з цим покриттям – це, в основному, стіновий профнастил і недорога металочерепиця.

Металочерепиця або профнастил із покриттям поліестер дають можливість зекономити фінансові кошти під час спорудження тимчасових або бюджетних будівель. Тим не менш варто враховувати той факт, що транспортування, вантажно-розвантажувальні і монтажні роботи потребують обережного поводження.

Матовий поліестер

матова металочерепиця (матовий поліестер)Матовий поліестер (РЕМА) – це двошарове покриття на основі поліефіру, модифікованого тефлоновим шаром. Товщина покриття складає 35 мкм, що збільшує стійкість продукції до пошкоджень і дряпання. Матовий поліестер є достатньо пластичним, характеризується відмінною стійкістю до зовнішнього впливу. Матова металочерепиця має більш привабливий зовнішній вигляд, але різноманітність колірних рішень є значно скромнішою, ніж у попередньому випадку.

Вироби з покриттям із матового поліестеру щороку стають популярнішими. У сегменті покрівельних матеріалів матова металочерепиця майже витіснила свого глянсового конкурента, а решта – справа часу, оскільки вона є найкращим співвідношенням вартості і якості. Хоча ціна металочерепиці з матовим покриттям трохи вища за поліестерову, вона повністю виправдана характеристиками матеріалів.

Пурал, матовий пурал

Металочерепиця пуралІнноваційна розробка фінського концерну Ruukki (Рууккі) – полімерне покриття з поліуретану, модифікованого поліамідом Пурал (PU) по праву вважається найраціональнішим рішенням галузі. Шовковисто-матове покриття пурал товщиною 50 мкм отримало підвищену стійкість до механічного і хімічного впливу, стійкість до УФ-випромінювання. Для виробництва металочерепиці було розроблено полімерне покриття матовий пурал (PUМА), яке відрізняється ефектним зовнішнім виглядом.

Завдяки високим експлуатаційним характеристикам, металочерепиця з покриттям пурал може використовуватися навіть у промислових районах з агресивним хімічним середовищем або в регіонах із морськими кліматичними умовами. Поліуретанова основа покриття гарантує цілісність покриття, що забезпечить довговічну службу і схоронність зовнішнього вигляду металочерепиці або профнастилу.

Металочерепиця Пурал – розумне рішення для реконструкції покрівель на старих будівлях, де протипоказане зайве навантаження на фундамент. Високі характеристики пуралу підтверджують і той факт, що якісні металеві водозливи виробляються з тонколистої оцинкованої сталі саме з двобічним полімерним покриттям пурал. Адже, як правило, водозбірні системи завжди функціонують в умовах, близьких до критичних – постійна взаємодія з водою, міграція піску, заледеніння і т.п. Єдиний недолік даного полімерного покриття – дорожнеча.

Пластизол

Металочерепиця ПластизолОснову покриття Пластизол (PVC) становить пластифікований полівінілхлорид (ПВХ). Пластизол має збільшену товщину покриття (100 і 200 мкм), що дає можливість надати декоративні фактурні малюнки і витиски у вигляді шкіри, деревної кори або штрихування. Покриттю властива надмірна стійкість до механічних ушкоджень, однак має слабку стійкість кольору в умовах надлишкового ультрафіолетового випромінювання, що обмежує можливість використання у південних регіонах.

Виробники передкрашеного тонколистого прокату поступово розробляють все нові і нові технології у галузі виробництва сталі з полімерним покриттям пластизол. Так, більшість металургійних комбінатів вже не використовують оцинкування, а вкривають сталь гальфаном (розтопом цинку і алюмінію з мікрододатками лантану і церію), роблячи її майже недосяжною для процесів корозії.

Час від часу на ринок виходить продукція з вдосконаленими показниками стійкості кольору і УФ-стабільності. Наприклад, покриття HPS-200 від британського CORUS або Solano-30 від бельгійського підрозділу ArcelorMittal. Зважаючи на надійну ізоляцію сталевої основи, металеві водостічні системи з покриттям пластизол здатні прослужити цілу вічність, однак їх вартість досить висока.

ПВДФ

Полімерне покриття ПВДФ (PVDF, PVDF2) складається з полівінілфториду і акрилу в пропорції 80% і 20% відповідно (без урахування спеціальних пігментів, які додаються для стабілізації кольору). Хоча товщина покриття складає лише 27 мкм, йому властива сильна міцність і відмінна пластичність. Подібно до поліестеру, PVDF характеризується гладкою глянсовою поверхнею з гарним елегантним блиском. Часто для надання більшої привабливості використовуються спеціальні лаки, які дозволяють, наприклад, передати металічний блиск та іншу гру кольору.

Широка палітра колірних рішень, відмінні брудовідштовхуючі властивості, стійкість до механічних ушкоджень і висока кольоростійкість сприяють розповсюдженню матеріалів із таким покриттям. Вироби з покриттям PVDF використовуються перш за все там, де потрібне тривале збереження кольору, блиску і чистоти поверхні. Внаслідок цього, найбільше використання покриття ПВДФ знайшло в покрівельних і фасадних матеріалах (металочерепиця, профнастил) .

Вибір металочерепиці для покрівлі або профнастилу для стін чи паркану слід здійснювати, зважаючи на специфіку об'єкту будівництва, точніше – на його функціональне призначення. Мало хто буде споруджувати тимчасову будівлю з дороговартісних матеріалів, а ось приватний будинок, в якому людина планує прожити довго і безтурботно, часто вкривається низькобюджетною покрівлею. Така дія - завчасно помилкова і обіцяє в майбутньому певні труднощі, пов'язані із зайвою витратою фінансів на новий матеріал, покрівельні роботи, а комусь і на заспокійливе. В умовах обмеженого бюджету найбільш розумне рішення – матова металочерепиця.

Отже, якщо Ви хочете купити металочерепицю і Вам важко зробити вибір, зверніться до будь-кого із співробітників нашої компанії. На прикладі зразків і порівняльного аналізу, ми пропонуємо Вам провести спільне дослідження на тему: «Вартість певних переваг металочерепиці у Києві та Київській області». Компетенція робити висновки за Вами.

 

читайте по-русски: Полимерные покрытия металлочерепицы

Додатково з теми "Покрівля":