РУС    УКР    ENG


Покрівельна компанія РУФ-АРТ
Одеса Київ
(048) 783-34-71 (044) 539-49-49
(099) 441-85-04 (099) 350-67-02
(067) 654-23-34 (098) 106-18-07
(093) 103-25-50 (063) 142-15-54
odessa@roof-art.com.ua info@roof-art.com.ua
Головна Матеріали Послуги Галерея Корисне Контакти

Поводження з металочерепицею і профлистом

Особливості будови металочерепиці і профнастилу диктують певні правила поводження з цими матеріалами для покрівлі. Нагадаємо, що в основі металочерепиці знаходиться оцинкована тонколиста сталь, яка легко піддається механічним деформаціям, а основним захистом металічної покрівлі часто виступає полімерне покриття. У зв'язку з цим, щоб не знизити технічні характеристики і надовго зберегти експлуатаційні властивості, важливо уникнути перегинів і подряпань покрівельного матеріалу.

Правила експлуатації металочерепиці і профнастилу

Всі інструкції наполягають на необхідності обережного поводження з металочерепицею або профнастилом під час монтажу, встановлюють обмеження або ж дають практичні рекомендації. Однак для того, щоб уникнути псування покрівельних матеріалів ще на передмонтажному етапі, необхідно також дотримуватись певних правил і вимог. До заходів, які передують монтажу покрівлі належать вантаження і транспортування, розвантаження і зберігання покрівельних матеріалів. Враховуючи рекомендації виробників металочерепиці, а також відштовхуючись від практичного досвіду поводження з такими покрівельними матеріалами, ми спробуємо вказати всі можливі «писані і неписані» правила поводження з ними.

Навантаження і транспортування

Транспортування металочерепиціТранспортування металочерепиці або профлиста слід здійснювати на рівній горизонтальній платформі, довжина якої не коротша за покрівельні листи, тому перш ніж купити металочерепицю, варто подумати про можливості перевезення. Під час транспортування металочерепиця (профнастил) мають бути на спеціальних піддонах або віддалених один від одного на однакову відстань брусках шириною не менше 100 мм. Гранична відстань між брусками, за якої не відбувається провисання/вигин металочерепиці, складає півтора-два метри. При цьому важливим є підбирання брусків однакового розміру за висотою, що допоможе запобігти перегину листів металочерепиці і зберегти цілісність геометричних розмірів.

За необхідності перевезення кількох упаковок металічної покрівлі необхідно забезпечити захист матеріалу згори. Металочерепиця і профнастил, які транспортуються без спеціальних піддонів, повинні мати і в нижній, і в верхній частині упаковки дерев'яні бруски для того, щоб упаковка верхнього ярусу мала нерухому опору. Завантаження упаковок із профільованими виробами на транспорт здійснюють послідовно, починаючи з найтяжчих упаковок.

Правильним варіантом тари для транспортування металочерепиці є спеціальні піддони на кшталт ящиків – бічні стінки висотою 200-300 мм знаходяться вище верхніх покрівельних листів і відіграють роль опори для верхньої упаковки. Таким чином, покрівельний матеріал знаходиться ніби в коробці і не торкається сусіднього. Хоча ціна металочерепиці, запакованої таким чином є трохи вищою, ризик її пошкодження під час перевезення значно знижується.

Металочерепицю після завантаження на транспорт рекомендовано міцно зафіксувати широкими такелажними ременями. У відкритому транспорті не зайвим буде захистити поверхню вантажу, що перевозиться, від потрапляння вологи, пилу, каміння і т.п., використовуючи картон, брезент та інший щільний матеріал. Під час руху транспортного засобу, яким перевозять металочерепицю, профнастил або пласкі металічні листи, необхідно виключити різкі гальмування і повороти, щоб уникнути можливого пересування і ушкодження виробів.

Розвантаження

Розвантаження металочерепиці може здійснюватися ручним методом або за допомогою засобів механізації. При використанні вилочних навантажувачів, захоплення листів металочерепиці здійснюється знизу. За відсутності спеціальних піддонів або палет рекомендується між вилами навантажувача і нижнім боком упаковки металочерепиці встановити прокладки з широких дерев'яних дощок. Для техніки з гачковими підвісками слід використовувати міцні м'які крокви, які фіксуються в різних місцях.

Розвантаження металочерепиціПри розвантаженні профільованих листів металочерепиці або профнастилу довжиною більше п'яти метрів, використовуються спеціальні пристрої, здатні забезпечити рівномірний розподіл вагового навантаження і попередити можливі перелами листів. Як правило, сучасна вантажопідйомна техніка оснащена прямокутними металічними контурами з підвісними гачками, розташованими на відстані один від одного. З підручних засобів можна використовувати дерев'яну або металічну колоду відповідної довжини, яка рівномірно кріпиться кроквами до металочерепиці. Далі підйом вантажу здійснюється після кріплення підйомного пристрою за центр колоди. Як правило, компанії, які виробляють профнастил у Києві, мають всі необхідні технічні засоби і навчений персонал, тому повчитися і навіть перейняти деякі навички можна у них під час завантаження.

У приватному будівництві розвантаження металочерепиці і профнастилу здійснюється ручним способом безпосередньо покрівельниками на об'єкті. Важливою умовою ручного розвантаження є попередження перегинів металічних листів. Тому кількість вантажників має відповідати розрахунковій кількості: один робітник на два погонних метри металочерепиці з кожного боку. Зняття листів має відбуватись суворо в вертикальному напрямку, бо їх стягування або горизонтальне пересування може призвести до пошкодження полімерного покриття. У випадку ручного розвантаження металеві покрівельні листи переносяться в вертикальному положенні відносно довжини. Категорично заборонено скидати листи металочерепиці з будь-якої висоти.

Зберігання

Зберігання металочерепиці і профнастилуПравила зберігання сталевих профільованих виробів визначаються кількома факторами, а саме: покриття профнастилу, геометричні розміри металочерепиці, необхідні терміни зберігання, атмосферні складові і т.п. Залежно від цього існують загальноприйняті рекомендації, які регулюють способи зберігання металічних матеріалів для покрівлі. Таким чином, металочерепиця, профнастил і пласкі листи для виготовлення аксесуарів під час зберігання мають бути надійно захищені від впливу ультрафіолетового проміння, потрапляння вологи і хімічних реагентів, різких коливань температури. Необхідною умовою при зберіганні є вентилювання.

Для тривалого зберігання ідеально підходять сухі криті приміщення з наявністю припливно-витяжної вентиляції. Складати металочерепицю і профнастил на забруднений і мокрий підмурівок категорично заборонено. Під час складування під кожну пачку з металочерепицею або профнастилом необхідно підкласти дерев'яні бруски з кроком, який запобігає вигину листів. Наявність підкладкових брусків забезпечить необхідну вентиляцію металочерепиці.

Термін зберігання металочерепиці у пачці не має перевищувати один місяць. При цьому слід попередити будь-яке можливе потрапляння вологи на матеріал і потурбуватися про відведення конденсату. З цією метою використовується похиле розташування пачки профнастилу – вздовж довжини листу, а металочерепиці – вздовж схилу. Для зберігання терміном більше місяця необхідно відокремити листи покрівельного або стінового профнастилу, металочерепиці один від одного за допомогою дерев'яних рейок, тобто забезпечити необхідну вентиляцію. Таким чином зберігають оцинкований профнастил, оскільки заходи із захисту його від вологи потребують значно більше уваги, ніж у випадку з фарбованими виробами. Крім цього, під час зберігання оцинкованих матеріалів треба унеможливити контакти з іншими металами, особливо з міддю.

У процесі експлуатації покрівля найбільш піддається впливу факторів зовнішнього середовища, тому будь-які покрівельні матеріалі: недорогі металочерепиця або профнастил, надійна керамічна або елітна бітумна черепиця, ціна яких вища, потребують обережного поводження з ними, а в знак подяки вони будуть довго вірно служити Вам.


читайте по-русски: Обращение с металлочерепицей и профнастилом

Додаткова інформація: