РУС    УКР    ENG


Покрівельна компанія РУФ-АРТ
Одеса Київ
(048) 783-34-71 (044) 539-49-49
(099) 441-85-04 (099) 350-67-02
(067) 654-23-34 (098) 106-18-07
(093) 103-25-50 (063) 142-15-54
odessa@roof-art.com.ua info@roof-art.com.ua
Головна Матеріали Послуги Галерея Корисне Контакти

Водостічні системи

Водостоки на будівлі напевно не залишають байдужою будь-яку дитину. Особливо у дощову погоду! Адже це найцікавіший спосіб помити руки і намочити рукава, набрати у відерце води і до взуття заразом. З віком цей інтерес звісно зникає, точніше захоплення змінюється на байдужість, тому що мало хто думає про важливу роль системи водозборів у довголітті будівлі.

металеві водостоки ROOFART пластикові водостоки Profil
металеві водостоки ROOFART пластикові водостоки PROFiL

Дощової осені або під час танення снігу навесні, з покрівлі сходить велика кількість вологи, що негативно впливає на експлуатацію будь-якої будівлі. Перш за все, це загрожує неприємностями для фундаменту, фасаду, підвального приміщення і всієї прихатньої ділянки в цілому. Наявність зайвої вологи є причиною мокрих стін, випадків підмивання фундаменту, появи вогкості у підвалі. В результаті, у приміщеннях з'являється неприємний запах, а на стінах утворюється пліснява та грибок. Але, окрім цього, значно більшу небезпеку для людського існування являють хвороботворні мікроорганізми, які викликають алергічні, легеневі або, навіть, серцево-судинні захворювання.

Порушує затишне життя у своєму маєтку і заболочування території, яке створює купу незручностей. З цією ситуацією знайомі ті хазяї, чиї будівлі розташовані на територіях із високим рівнем води або з ґрунтом, що має слабку здатність пропускати воду. Адже за таких умов всі опади залишаються на поверхні, не жаліючи ні території ділянки, ні ландшафту, ні флори. Найбільш розумно вирішити дану проблему допомагає організований водостік або, більш описово, система водостоків.

Водозливи призначені для попередження стікання води безпосередньо на землю. Неорганізоване скидання вологи з даху допускається лише для тимчасових будов з малою площиною покрівлі і тільки в тих кліматичних зонах, де незначна кількість опадів. Разом із тим, водозлив – це спрощена розмовна назва, бо враховуючи, що для організованого відведення дощової або талої води з покрівлі будівлі використовується багато елементів, узагальнених в одну збірну конструкцію, правильною буде назва – водозливна система.

Як працює система водозливів?

Стікаючи з поверхні скату, опади потрапляють на водозбірний жолоб, який за допомогою тримачів кріпиться до лобової дошки або до кроквяних ніг. Між собою жолоби поєднуються за допомогою спеціальних держаків, а кінцівки закриваються заглушками. Наявність зовнішнього та внутрішнього кутів дозволяють повністю повторювати навіть складні карнизи покрівлі. Водозбірний жолоб монтується у горизонтальній проекції з невеликим схилом у бік зливної лійки. Лійка або воронка виступає своєрідним перевідником між водозбірним жолобом і водозливною трубою. Труби встановлюються вертикально за допомогою кронштейнів та хомутів. Для підведення до стін будівлі або огинання нерівних поверхонь у необхідній кількості використовуються коліна та патрубки. Водостічна система має такі допоміжні елементи до труб, як: трійники, ревізії, з'єднувачі тощо. З водозливних труб вода відводиться у місця, де вона не буде шкодити будівлі. Це можуть бути різні бочки, колодязі, ємності, але найбільш раціональним і цивілізованим рішенням буде використання дренажної системи.

Щоб не псувати зовнішній вигляд будівлі, сучасна водозбірна система має характеризуватися і декоративною привабливістю. Цей факт враховано виробниками, тому вибір водостоків досить широкий як за колірною гамою, так і за конфігурацією. Бо, навіть якщо водозбори не підкреслюють архітектуру будівлі, то вони хоча б мають бути непомітними. У зв'язку з цим пропонується широкий асортимент кольорів, які ідеально пасують до покрівлі, фасаду, віконних рам або карнизної підшивки, а для дотримання суворого стилю існують металічні водостоки прямокутного перерізу. В цілому, гармонічно підібрані до загальної архітектури елементи додадуть будівлі певної завершеності і ефектного сприйняття.

Величезний асортимент водозливних систем можна умовно класифікувати на два основних типи: металічні і пластикові водозливи. Однакові за функціональним призначенням, вони відрізняються особливостями монтажу. Як відомо, метал і полівінілхлорид (ПВХ) мають різні технічні характеристики, тому і водостоки, так само, як і будь-які інші покрівельні матеріали, будуть мати свої переваги і недоліки.

Пластикові водозливи

Пластикові водозливиПластикова водозливна система у Києві користується популярністю і цьому сприяють її переваги. Водозбірні жолоби і труби з пластику характеризуються доброю звукоізоляцією, тому вода, яка збігає по ним, не гудить і не шумить. Крім того, пластикові водостоки не піддаються процесам гниття і горіння, а невелика вага і стійкість до дряпання полегшують монтаж водозбору. До складу сировинної бази, окрім полівінілхлориду, входять пластифікатори і стабілізатори. Такі домішки сприяють зміцненню слабких ланок в експлуатаційних характеристиках ПВХ водозливів: пластичності виробу при низькій температурі, УФ-стійкості. Отже, до основних недоліків пластикових водозбірних систем належать зміна фізичних властивостей під впливом температури і втрата кольору під впливом ультрафіолетового проміння. Як результат, пластикові водостоки стають ламкими під час морозу, надто гнучкими у спеку і вигорають під впливом сонця. Якщо у якісних варіантах ці недоліки зведено до мінімуму, то дешевим, на жаль, вони притаманні.

Металеві водозливи

Металеві водозливиМеталічні водостоки поділяються на мідні водостоки, оцинковані водостоки і водостоки з оцинкованої сталі з полімерним покриттям. Металічні водозливні системи мають високі експлуатаційні якості та є довговічними. Мідні водозливи, не дарма, вважаються найнадійнішими, бо при природному окисленні міді на поверхні утворюється оксидна плівка – патина, яка не лише запобігає будь-якому впливу зовнішнього середовища, але й робить водозбір благородною прикрасою будівлі. Однак ціна водозливних систем з міді є надто високою, щоб завоювати популярність повсюди. Набагато дешевшою і доступнішою є вартість у оцинкованих систем водостоків, але все ж таки оптимальним вибором для влаштування системи організованого водовідведення будуть сталеві елементи із полімерним покриттям, де ідеально поєднані ціна водостоку та якість.

Металева водостічна система характеризується винятковою міцністю як складових елементів, так і всієї системи в цілому. Завдяки сталевій основі, металічний водосток здатен витримувати велике навантаження, яке наносять взимку сніг та лід. Наявність полімерного покриття збільшує кількість переваг, оскільки зростають захисні функції, зменшується ризик виникнення корозії, з'являється колірна різноманітність. Полімерне покриття надає можливість виробникам розширити колірну гаму, полегшуючи вибір необхідного варіанту до стилю будівлі. Також металічні водостоки стійкі до вигоряння, тому здатні зберігати зовнішній вигляд незмінним протягом всього терміну експлуатації. У країнах Європи металічні системи користуються величезною популярністю і майже витіснили пластикові аналоги з котеджного будівництва. Водозливи з ПВХ використовуються переважно для тимчасових будівель або для організації внутрішнього водовідведення.

gutter and downpipes system

Обирати водостічну систему в наших кліматичних умовах треба дуже ретельно та скрупульозно. Справа ускладнюється тим, що асортимент водостоків у Києві настільки великий, що важко визначитися з вибором. Вибір водозбірних систем слід починати з визначення параметрів водостоку (площа та схил покрівлі). Враховуючи ці дані легко визначається припустимий переріз жолобів та труб, кількість та розташування водозбірних лійок. У будь-якому випадку, перед покрівельні роботи виконанням покрівельних робіт, варто керуватися інструкціями виробників і визначити конструктивну схему розміщення певних елементів.

Ціни на водозбірні системи

Ціна водостоку певною мірою впливає на вибір потенційного споживача. Якщо в якості покрівельного покриття використовується бюджетна металочерепиця, то металічні водозливи на такій будівлі зустрічаються нечасто. А ось для відведення води з покрівлі з натуральної черепиці, навпаки, рідко використовуються пластикові системи. Так чи інакше, ціна водозливних систем від різних виробників може суттєво відрізнятися.

Пластикові водостоки – це доступний і недорогий варіант, а ось ціна металічної системи значно вища. На жаль, правило залежності якості від ціни не завжди виконується – дороговартісні бренди можуть не відрізнятися відмінною якістю і, навпаки, доволі доступні пропозиції «дають фору» відомим виробникам.

Витрати, необхідні для упорядкування системи організованого водовідведення, неможливо порівняти з важливістю завдань, які вона може вирішити. Водозливна система, ціна якої коливається у діапазоні 3-8% від вартості покрівлі, є спасінням від багатьох неприємностей, пов'язаних з експлуатацією будівлі. Адже нехтування водостоками може призвести до затоплення підвалів, появи вогкості в будинку, необхідності передчасного ремонту фасаду або фундаменту. Витрати на вищеперераховані заходи є набагато більшими, ніж ціна водостоків, а добрий мікроклімат і душевний спокій значно важливіші.

Покрівельна компанія «РУФ-АРТ» пропонує до уваги своїх клієнтів різні варіанти якісних водозливних систем від провідних світових виробників. Спілкуючись зі спеціалістами нашої компанії, Ви отримаєте докладну консультацію, з'ясуєте переваги і недоліки водостоків, після чого зможете обрати і придбати необхідні елементи за прийнятною вартістю.


читайте по-русски: Водосточные системы

Тематичні статті: