РУС    УКР    ENG


Покрівельна компанія РУФ-АРТ
Одеса Київ
(048) 783-34-71 (044) 539-49-49
(099) 441-85-04 (099) 350-67-02
(067) 654-23-34 (098) 106-18-07
(093) 103-25-50 (063) 142-15-54
odessa@roof-art.com.ua info@roof-art.com.ua
Головна Матеріали Послуги Галерея Корисне Контакти

Жерстяні вироби

Мистецтво виготовлення залізного приладдя людина опанувала практично відразу після освоєння металу. Спочатку перші ковалі виробляли зброю і обладунки, спорядження і знаряддя праці. Однак, з плином часу, з відточуванням навичок ковальської майстерності стала з'являтися і різна побутова продукція: кухонне начиння, прикраси, збруя і т.д. З цього часу у вжитку з’явилося і закріпилося слово «жерсть» (запозичена у тюркських народів назва міді), з якої як правило вироблялося все вищезгадане. Разом з цим з'явилося і нове ремесло.

Флюгерка для комина Покрівельні планки Ковпак на стовпчик паркану
Флюгерки на комини Планки для покрівлі Вироби для парканів

З тих часів бляшані предмети проникли в усі, без винятку, галузі життєдіяльності людини, включаючи будівництво. Більш того, мистецтво ручного виготовлення виробів з жерсті і понині є частиною будівельної культури. Навіть складно уявити собі будь-якої конструктивний елемент будівлі, без застосування металевих комплектуючих.

Найбільше застосування припадає на покрівлю, іноді і на фасадну частину будівлі. Покрівельні матеріали з тонколистого металу виконують важливі, а часом і зовсім ключові функції. В основному, невід'ємними атрибутами кожної покрівлі є покрівельні планки і капелюхи на димоходи. Влаштування плоских покрівель, в більшості випадків, передбачає наявність парапетів. У зв'язку з цим часто виникає необхідність в спеціальних парапетних кришках. При спорудженні огорож також використовують аналогічні вироби, а разом з ними і ковпаки на стовпчики.

Покрівельні планки

Покрівельні планки беруть повноцінну участь в функціях покрівлі, одночасно виконуючи і захисну і декоративну місію. За їх допомогою можливо легко знайти вірне рішення для влаштування навіть самих складних вузлів, забезпечити герметичність покриття або організувати належну вентиляцію підпокрівельного простору. Окрім захисту від впливу атмосферних явищ (вітру, сонця і опадів), покрівельні планки є ще й своєрідним елементом дизайну, який відповідає за естетичне завершення оздоблення на верхній частині споруди. Найбільша кількість планок нараховує покрівля з металочерепиці або профнастилу.

Покрівельні планкиЖерстяні аксесуари для покрівлі виготовляють з листів металу товщиною 0,4-0,6 мм, в залежності від технічного завдання. Досить популярними матеріалами для виготовлення цих виробів є оцинкована сталь ( як і з полімерним покриттям, так і без нього), алюміній і мідь, рідше титан-цинк і інші коштовні сплави. На сьогоднішній день є можливість замовити покрівельні планки по індивідуальним розмірам. В цьому випадку головне, обираючи, не заплутатися в різноманітті назв і пропозицій. Адже відсутність єдиного стандарту призводить до того, що кожен виробник встановлює свій формат та номенклатурну назву даної продукції.

Флюгерки (Ковпаки на комин)

Флюгерки з гарними флюгерамиВ проектах більшості будинків передбачено наявність камінних та пічних труб або вентиляційних шахт. Для захисту від попадання в середину будинку атмосферних опадів використовують флюгерки, тобто своєрідні парасольки для димоходу. Замовити флюгерки (або як їх ще називають «димарники» ) можливо абсолютно різного кольору та форми, тому що виготовляються вони завжди по індивідуальному технічному завданню.

Ковпак на комин надійно захищає від руйнування цегляні труби, котрі особливо вразливі під час інтенсивних опадів і низьких температур. Адже відсутність такої кришки на димоході виявиться вже при перших морозах, коли вода котра попала в тріщини бетону замерзне і зруйнує мурування. В свою чергу уламки зруйнованої шахти можуть пошкодити покрівельне покриття або, що набагато гірше впасти на людей, які знаходяться знизу. Тому, ковпаки на трубах повинні бути обов’язковим атрибутом повітропроводів, які влаштовані шляхом мурування.

Вироби для парканів

Ковпаки і парапети на парканіМайже кожне домоволодіння рано чи пізно огороджується від зовнішнього світу. Нажаль, сучасні реалії вимагають від кожного домовласника захищати своє майно від небажаних гостей. Тому, капітальний паркан – це перша перепона на шляху до «фортеці». Проте, щоб огорожа ділянки дійсно не виглядала, як фортифікаційна споруда, до його зведення потрібно знайти творчий підхід.

С точки зору дизайну, будівництво паркану прийнято прив’язати до загальної стилістики будівель, які знаходяться на ділянці. Але незалежно від того, який матеріал був обраний вироби з жерсті використовуються в більшості випадків. Це можуть бути ковпаки, відливи, парапети та інші елементи, котрі прикрашають і захищають паркані конструкції від впливу шкідливих природних факторів.

Виробництво виробів з жерсті в наш час потребує абсолютної досконалості, так як будівельна галузь, яка динамічно розвивається, створює великий попит і як наслідок суворі вимоги до подібної продукції. Наша жерстяна майстерня в м. Києві обладнана професійним устаткуванням і висококваліфікованими спеціалістами. Ми вчасно виконаємо всі замовлення по індивідуальним розмірам. Звертайтесь !

 

читайте по-русски: Жестяные изделия

Тематична довідка: